koohgard logo

آشنایی با برند سالیوا

مقالات
آشنایی با برند سالیوا
568 بازدید
کوهگرد
سه شنبه ۰۷ دی ۱۴۰۰

برند سالیوا (شرکت با مسئولیت محدود)   SALEWA GmbH در 8 ژوئیه 1935، توسط جوزف لیبهارت در مونیخ تأسیس شد .

شناخت و بررسی برند سالیوا

در طول جنگ جهانی دوم، این شرکت منسوجات و محصولات مختلف چرمی و  اول از همه کوله‌های با قاب فولادی لوله‌ای و میله‌های اسکی از چوب فندقی تولید می کرد . در زمستان 53-1952 با افزایش تقاضا برای تولید چوب اسکی برند سالیوا به قلمرو تولیدات کالاهای ورزشی پا گذاشت .

آغاز فعالیت به عنوان تامین کننده تجهیزات ورزش های کوهستانی

در سال 1955 ، برند سالیوا  از یک برنامه کوهنوردی در  آند در Cordillera Blanca حمایت کرد و به این شکل جایگاه  خود را در ورزش کوهستانی تثبیت کرد و بدین ترتیب تجهیزات کوهنوردی بر روی یخ  ، تبریخ و کرامپون به خط تولید بخش ورزش های کوهستانی برند سالیوا  اضافه شد.

در سال 1962 شرکت سالیوا اولین کرامپون سبک وزن و قابل تنظیم خود را تولید کرد و این گواهی بر پیشرو بودن این شرکت در تولید تجهیزات کوهنوردی بود . در سال 1964 برند سالیوا پیچ یخ لوله ای را اختراع کرد و این محصول اکنون به یک استاندار صنعتی تبدیل شده است .

در سال 1978 برند سالیوا گام‌های تعیین‌کننده‌ای در جهت توسعه محصولات خود برداشت وتولید لباس های کاربردی ورزشی نیز به خط تولید افزوده شد .

در سال 1979 برند سالیوا از لوگوی خود که یک عقاب در حال پرواز بود پرده برداری کرد و از آن پس ، این آرم نماد محصولات این شرکت و نشان کیفیت بی نظیر آن شد .

در سال 1994 شعار “وزن کم – مقاومت دو برابر”   به عنوان هدف شرکت تعیین شد . برند سالیوا با تحقیق و بررسی و همکاری با دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی توانست وزن محصولات خود را به نصف کاهش دهد و در مقابل مقاومت و دوام را بالا ببرد که این یکی از موفقیت های این برند معروف است .

 

آنچه باید قبل از خرید کفش برند سالیوا بدانید : ویژگی های کلیدی و مواد

 

برند سالیوا در تولید پوتین های  کوهنوردی  و کفش‌های مخصوص پیاده روی در مسیرهای سخت approach shoes اغلب از مواد و فن‌آوری‌هایی با کیفیت بالا استفاده می‌کند که ممکن است نام آن‌ها را شنیده باشید – مانند GORE-TEX و Vibram . کورتکس  غشاهای بیرونی ضد آب اما قابل تنفس را فراهم می کند .

از سوی دیگر، زیره  ویبرام معمولاً در کفش‌های صخره نوردی و دره نوردی یافت می‌شوند و چسبندگی، کشش و راحتی فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کنند. محصولات برند سالیوا معمولاً با ضمانت 100٪  عدم تاول زدن پا ،  ارائه می شوند که ادعایی جسورانه برای یک برند کفش است!

 

اهداف مختلف استفاده از کفش های برند سالیوا

طراحی کفش برند سالیوا برای طیف وسیعی از ورزش ها از جمله کوهنوردی، پیاده روی، پیاده روی سریع و رویکردهای فنی  است .

آشنایی با کفش کوهنوردی برند سالیوا

با آنکه این شرکت کفش های مخصوص پیاده روی در کوهستان را تولید می کند اما باید گفت به بخش زیبایی شناسی نیز اهیمت داده و شما می توانید به راحتی این کفش ها را در پیاده روی روزانه در شهر نیز بپوشید! متأسفانه شرکت سالیوا کفش های تخصصی صخره نوردی یا دره نوردی تولید نمی کند.

 

کفش پیاده روی سالیوا در مقابل پوتین  سالیوا

نحوه استفاده از محصول برند سالیوا تعیین می کند که آیا یک کفش کوهنوردی  خریداری کنید یا یک کفش پیاده روی  . کفش‌های اپروچ- (کفش اپروچ (کوهپیمایی و سنگنوردی ترکیبی)طراحی شده با تمرکز بر روی راحتی برای ساعت‌های طولانی استفاده می شوند – سبک‌تر هستند، بنابراین برای حرکت سریع و سبک در سراسر مسیرها مناسب هستند.

کفش‌های اپروچ معمولاً برای برخی از فعالیت ها  نیز طراحی می‌شوند (آنها برای پیاده‌روی یا نزدیک شدن به یک صعود طراحی شده‌اند!). لازم به ذکر است که این مدل کفش پیاده روی برای یک مسیر طولانی چند روزه ، مناسب نیستند .

پوتین های کوهنوردی برند سالیوا نیز از سبک وزن تا سنگین هستند. پوتین سبک به دلیل طراحی خاص که تا مچ پا را پوشش می دهد نسبت به کفش های اپروچ  از مچ پا بیشتر حمایت می کند . چکمه های سبک وزن بیشتر برای شرایط تابستانی در کوهستان یا سفرهای چند روزه مناسب هستند.

در حالی که همه آنها ضد آب هستند ، ممکن است قابلیت های B2 یا B3 ( نقاط اتصال کرامپون) را نداشته باشند. پوتین های  سنگین‌تر معمولاً با نقاط اتصال کرامپون طراحی می‌شوند و برای تحمل شرایط زمستانی در کوهستان بسیار محکم خواهند بود.

این استحکام همچنین به این معنی است که آنها سنگین و شاید دارای زیره  سفت خواهند بود، بنابراین انتخاب خوبی  برای پیاده روی چند روزه در فصل  تابستان  نیستند.

 

اقدامات احتیاطی قبل از خریداری کفش

مهم است که بدانید کفش های کوهنوردی  برند سالیوا را برای چه فعالیتی در کوهستان می‌خرید. سایز بندی می تواند بین برندها متفاوت باشد، و هنگام خرید پوتین های کوهنوردی یا کفش های اپروچ باید دقت کنید که اندازه آن متناسب با پای شما باشد چراکه در غیر این صورت  تضمین 100% بدون تاول فایده ای نخواهد داشت.

آنشایی با تاریخچه برند سالیوا

همچنین بسیار مهم است که پوتین ها یا کفش های برند سالیوا خود را چند ماه زودتر از برنامه کوهنوردی خود خریداری کرده و آنها را در پیاده روی روزانه بپوشید ،  این به مواد زیره و رویه فرصتی برای نرم شدن و قالب گیری متناسب با پای شما می دهد.

 

چگونه از کفش برند سالیوا مراقبت کنیم؟

مانند سایر کفش‌ها، پوتین ها  و کفش‌های پیاده‌روی سالوا باید به‌طور مناسب مراقبت شوند. اگر محصول شما ضد آب است، پس از خیس شدن نیاز به مقاوم سازی مجدد دارد. مقاوم‌کننده‌ها عموماً به صورت اسپری هستند که می‌توانند به طور آزادانه استفاده شوند.

پس از استفاده نیز حتما پوتین های خود را تمیز کنید. اگر گل آلود هستند، یک راه خوب برای تمیز کردن آنها این است که اجازه دهید گل خشک شود و سپس آن را با یک مسواک پاک کنید.

 

آیا کفش  کوهنوردی برند سالیوا  برای پاها با پنجه پهن مناسب هستند؟

برخی از محصولات برند سالیوا به گونه ای طراحی شده اند که مناسب پاهای پهن هستند. این محصولات در «قسمت پنجه» جادارتر هستند که فضای اطراف انگشتان پا را شامل می شود . این ایده خوبی است که محصولات را قبل از خرید امتحان کنید.

 

تفاوت کفش های اپروچ سالیوا با دیگر کفش های آن چیست ؟

کفش‌های اپروچ برند سالیوا به ‌طور خاص برای « approach » طراحی شده‌اند، که یک اصطلاح کوهنوردی و صخره نوردی است به این صورت که این کفش ها به گونه ای طراحی شده اند که هم برای صخره نوردی و قدم گذاشتن در سطوح لغزنده صخره ها مناسب باشند و هم پیش از رسیدن به دیواره صخره می توان با آنها مسیر را به راحتی پیاه روی کرد.

این بدان معناست که این کفش ها وزن سبکی دارند  – اغلب لازم است که پس از شروع صخره نوردی آنها را به بالا حمل کنید (حتی اغلب یک حلقه روی پاشنه برای بستن به مهار دارند). از آنجایی که «کفش اپروچ» اغلب در مسیرهای ناهموار پوشیده می شود دارای ، کفی چسبنده و انعطاف‌پذیر و حمایت‌کننده است  .

 

آیا کفش های برند سالیوا برای کوهپیمایی و دویدن در کوهستان مناسب هستند؟

کفش طراحی برند سالیوا برای کوهنوردی، راهپیمایی، پیاده روی سریع و اپروچ  فنی طراحی شده است . اما این کفش ها به طور خاص برای دویدن طراحی نشده‌اند، از برخی مدل های کفش سالیوا که برای پیاده روی با سرعت است می توانید برای دویدن استفاده کنید . بسیاری از کفش‌های پیاده‌روی سبک وزن این برند برای تمرین در کوهستان مناسب هستند.

 

کفش برند سالیوا در  کجا تولید می شود؟

اکثر تولیدات کفش برند سالیوا در ایتالیا انجام می شود. با این حال، این یک برند محبوب در سراسر دنیا است و در فروشگاه های سراسر جهان موجود می باشد .

برند سالیوا ، تولیدکننده تجهیزات کوهنوردی

شرکت سالیوا  در کجا قرار دارد؟

کمپانی سالیوا یک برند آلمانی است و دفتر مرکزی آن در مونیخ آلمان است.

 

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و همکاری با لیدرهای با تجربه و کارشناسان حرفه ای در زمینه ابزارهای کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیران است.

با مشورت و راهنمایی کارشناس مجموعه ما می توانید از مراکز معتبر و قابل اعتماد تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کرده و از کیفیت و اصالت آنها مطمئن باشید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

جستجوی کاربران برای این صفحه :

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله توچال (مهر ماه 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کاچکار ترکیه
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه (تیرماه 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله دماوند ( خرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور ییلاق فیلبند
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کازبک گرجستان (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله سبلان (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور اسالم به خلخال
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کمپینگ جنگل های ارسباران
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آراگاتس ارمنستان
نظرات (0 نظر)

Need Help? Chat with us!
نیاز به راهنمایی دارین ؟
از طریق واتساپ با کارشناسان کوهگرد در ارتباط باشین