koohgard logo

آشنایی با برند ماموت

مقالات
آشنایی با برند ماموت
293 بازدید
کوهگرد
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲

برند ماموت Mammut شهرت زیادی در زمینه تولید تجهیزات کوهنوردی دارد .تمام محصولات این کمپانی با کیفیت بسیار بالایی طراحی و ساخته می شوند تا ماجراجویان را در سخت ترین شرایط آب و هوایی ، همراهی کنند .

شناخت و بررسی برند ماموت

هرچند ، بیشترین دلیل شهرت برند ماموت حضور پر رنگ و قدرتمند او در تولید  تجهیزات سنگنوردی است ، اما جالب است که بدانید تاریخچه فعالیت این کمپانی به 159 سال پیش ، به  یک کارگاه کوچک تولید طناب در سوئیس باز می گردد .

در سال 1862 کاسپار تانر Kaspar Tanner پس از سه سال کارآموزی در آلمان به سوئیس بازگشت و کارگاه کوچک خود را در دینتیکون  Dintikon با هدف تولید  طناب راه اندازی کرد .

مدتی بعد او به لنزبورگ Lenzburg نقل مکان کرد و سالن سرپوشیده خود را ساخت و در سال 1890 پسرش اسکار را وارد این تجارت کرد و این شرکت خانوادگی با اشتیاق و حس تعهد ، به تولید طناب های با کیفیت ادامه داد .

با گذشت چند دهه، این کسب و کار خانوادگی کوچک ، به شرکتی بزرگ بدل گشت اما همچنان فعالیت آن بر تولید طناب متمرکز بود . و سرانجام در سال 1943 برند ماموت تاسیس شد ، نام شرکت از کلمه ای آلمانی mammoth به معنای قدرت و استحکام گرفته شده است که دو فاکتور مهم برای کوهنوردان و تجهیزات آنها به شمار می رود .

تصویر ماموت (فیل ماقبل تاریخ) از همان ابتدا به عنوان لوگوی شرکت انتخاب شد و از آنجایکه به درستی بیانگر کیفیت محصولات شرکت بود تا امروز همچنان بعنوان نماد برند ماموت شناخته می شود .

 

نو آوری در تولید طناب کوهنوردی

همانطور که پیش تر ذکر شد ، تمرکز اصلی برند ماموت بر تولید طناب استوار بوده است در نتیجه بسیاری از  نوآوری آنها به عملکرد و ساخت طناب مربوط می شود.

تولید طناب نایلونی مخصوص یخنوردی با نام تجاری Mammut Argenta در سال 1952 انقلابی در صنعت تولید طناب محسوب میشود همچنین اولین طناب بافته شده با ساختار کرنمانتل با عنوان Mammut Everest در سال 1958 وارد بازار شد .

در سال 1964 با تولید Mammut Dynamic ، برند ماموت به جایگاه ویژه ای در صنعت تولید طناب دست یافت . Dynamic اولین طناب تکی بود که گواهینامه فدراسیون بین المللی سنگنوردی و کوهنوردی ( UIAA ) را دریافت کرد!

آشنایی با برند ماموت یکی از قابل اعتماد ترین تولید کنندگان طناب کوهنوردی

ماموت از زمانی که سنگ نوردی برای اولین بار به عنوان یک فعالیت تفریحی محبوبیت پیدا کرد، بازیگر اصلی در تولید طناب کوهنوردی بوده است.

 

تولید محصولات تخصصی کوهنوردی

در دهه 70 رشد و توسعه برند ماموت در عرصه تولید طناب جایگاهی بین المللی پیدا کرد و افزایش محصولات و درآمد حاصل از آن به کمپانی این قدرت را داد تا در سایر شاخه های مربوط به تجهیزات کوهنوردی شروع به فعالیت کند .

در سال 1978 اولین خط تولید کاپشن و شلوار Gore-Tex Altitude را راه اندازی شد، شروع به کار این خط تولید ، با موفقیت همراه بود و آغاز یک دهه تولید لباس و تجهیزات با کارایی بالا در سراسر دهه 1980 شد.

در سال 1981 برند ماموت تولید کیسه خواب و اقلام دیگری از پوشاک را آغاز کرد به دنبال آن پارچه های بافت نرم، پارچه های بافته شده با پشم گوسفند ، لایه های پایه حرارتی، مهارها و کارابینرهای تولیدی خود را  در سال 1984 به بازار معرفی کرد .

در دهه 80 شرکت ماموت یک کمپانی کوچک تولید کوله پشتی را خریداری کرد و با کمک تجربیات آن شروع به تولید محصولات جدید نمود .در سال 1995 برند ماموت خط تولید لباس MammutExtreme و همچنین تولید انبوه کوله پشتی خود را آغاز کرد .

ماموت با مطالعه و بررسی فناوریهای بکار رفته در تجهیزات فضای باز و ترکیب آنها ، موفق به نوآوری در این صنعت شد و خیلی زود جایگاه  خود را در این صنعت تثبیت کرد .

شرکت ماموت پس از اینکه کمپانی Ajungilak را خریداری کرد از تجربیات آنها در زمینه تولید کیسه خواب استفاده کرد و کیسه خواب خود را با استفاده از فناوریهای جدید روانه بازار کرد . همچنین با نوآوری در تولید پوشاک عایق ، کاپشن و جلیقه برند خود را وارد بازار کرد .

برند ماموت ، کمپانی معتبر تولید کفش Raichle را نیز خریداری کرد و امروز ، کفش ها با طراحی و فناوری این کمپانی با نام ماموت به بازار مصرف عرضه می گردد .

 

برند ماموت امروز

امروزه، برند ماموت به تولید کالاهای سخت کوهنوردی، مهار، پوشاک فنی، تجهیزات کمپینگ، کفش و البته طناب ادامه می دهد.ماموت در فناوری تولید طناب خشک پیشگام بوده است .

پیشگامی در فناوری مانند  SuperDRY ، که برای دفع آلودگی و رطوبت ،عملیاتی روی هسته و پوسته طناب انجام می شود که به خوبی  فناوری COATING Finish با پوشش تفلون در خارج طناب باعث کاهش اصطکاک و افزایش مقاومت طناب نیز می شود .

آشنایی با تاریخچه برند ماموت

همه طنابهای تکی تولید شده ماموت مانند طناب سوئیس 9.5 میلی‌متری ، طناب Revelation 9.2 میلی متری ، طناب سنسور 10.0میلی متری Duodess ، با فناوری سوپر درای تولید شده اند .

فناوری COATINGfinish تنها در طنابه های یخ نوردی فنی ، کوهنوردی، ورزشهای عملکردی مانند طناب 7.5 میلی متری Twilight half rope ،طناب جِنِسیس  8.5 میلی متری half/twin rope  دیده می شود .

برند ماموت بیش از 150 سال به تولید طناب با تمرکز بر کیفیت و کارایی مشغول بوده است و همین رویه را در تولید طناب خشک ادامه می دهد بنابراین امروزه یکی از قابل اعتمادترین و با کیفیت ترین برند های تولید کننده طناب کوهنوردی در جهان است .

مهمترین ویژگی برند ماموت ، تعهد او در ثبات کیفیت محصولاتش است . همچنین این شرکت ، برای کاهش آسیب به طبیعت ، متعهد شده است که از مواد با کمترین مقدار تاثیر بر محیط زیست استفاده کند .

برند ماموت در تولید کوله پشتی مجهز به فناروی کیسه هوای بهمن Mammut Ride RAS Airbag  نیز فعالیت می کند، کیسه هوای تعبیه شده در این کوله ها با کشیدن یک طناب به سرعت باد می شوند و اسکی باز و ورزشکار اسنوبرد سوار را معلق روی برف نگه می دارد ( از دفن شدن زیر برف جلوگیری می کند ) .

برند ماموت  همچنین به تولید پوشاک فنی کوهنوردی  با عملکرد بالا، کوله های طبیعت گردی و کوهنوردی، و همچنین کفش های پیاده روی و کوهنوردی ادامه می دهد.

چندین دهه از فعالیت این برند در تولید ابزارآلات کوهنوردی می گذرد و در طی این سالها کوهنوردان و افراد علاقمند به ورزشهای زمستانی به محصولات این کمپانی مشهور سوئیسی اعتماد کرده اند چراکه برند ماموت همان سطح توجه و تعهد به کیفیت را که در طی 159 سال تولید طناب به آن وفادار بود در تولید  لباس، کفش و کوله پشتی   نیز بکار بست  .

اکنون ماموت می تواند ادعا کند که یکی از بزرگترین و مهم ترین تامین کنندگان تجهیزات کوهنوردی در جهان است.ماموت اولین برندی بود که به بنیاد منصفانه تولید پوشاک (FWF) پیوست و متعهد شد تا از کارگران در سراسر جهان محافظت کند و مسئولیت شرایط کار منصفانه را بر عهده بگیرد.

برند ماموت با آگاهی از نقش و مسئولیت خود، منشور صنعت مد سازمان ملل برای کاهش تاثیرات اقلیمی را نیز امضا کرده و متعهد به کاهش 30 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030  شده است.

شناخت محصولات برند ماموت

برند ماموت برای کاهش آلودگی محیطی از طناب های فرسوده برای تولید سایر محصولات خود استفاده می کند و نتیجه این تلاش تولید تی شرت Mammut Close the Loop است که از %100 نایلون بازیافتی ساخته شده است  و  حدود %67 انتشار CO2 را کاهش می دهد.

 

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و همکاری با لیدرهای با تجربه و کارشناسان حرفه ای در زمینه ابزارهای کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیران است.

با مشورت و راهنمایی کارشناس مجموعه ما می توانید از مراکز معتبر و قابل اعتماد تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کرده و از کیفیت و اصالت آنها مطمئن باشید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

 

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کاچکار ترکیه
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کلیمانجارو
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کمپینگ جنگل های ارسباران
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل الیمستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور اسالم به خلخال
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله سبلان (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل ابر شاهرود
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه (تیرماه 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور ییلاق فیلبند
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله توچال (مهر ماه 1402)
نظرات (0 نظر)

Need Help? Chat with us!
نیاز به راهنمایی دارین ؟
از طریق واتساپ با کارشناسان کوهگرد در ارتباط باشین