koohgard logo

بهترین مکان های دیدنی ترکیه در فصل پاییز

مقالات
مقاصد گردشگری ترکیه در فصل پاییز
311 بازدید
کوهگرد
شنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

ترکیه The Best Places to Visit in Turkey During Autumn یکی از 10 کشور پربازدید جهان است ، در حالیکه این کشور دارای طبیعت بسیار زیبایی است اکثر گردشگران جذب تفریحات شهری و بازارهای بزرگ ترکیه می شوند .

در سفر بعدی خود به ترکیه از شهرهای شلوغ و خط ساحلی فراتر روید و از جنگلها ، پارکهای ملی ، دریاچه ها و مناظر زیبای این کشور دیدن کنید .

 

بازدید از مکانهای زیبای ترکیه در فصل پاییز

شهریور تا آبان  زمان مناسبی برای سفر به ترکیه است زیرا فصل شلوغی به پایان رسیده است، اما شنا تا اواسط مهر هنوز امکان پذیر است. در فصل پاییز جنگلهای هزار رنگ و سواحل آرام و خلوت نوید بخش گذراندن تعطیلاتی مملو از آرامش هستند .

فتحیه Fethiye

فتحیه به دلیل آب و هوای مدیترانه ای در تمام فصول سال برای گردشگران جذاب است. اقلیم خاص منطقه شرایط مطلوب شنا و حمام آفتاب را فراهم کرده است. آب و هوا در فتحیه قابل پیش بینی است .

در طول تابستان آسمان بدون ابر است و تعطیلات تابستانی آرام هرگز با باد شمالی تداخل نخواهد داشت ، زیرا این شهر  ، توسط جنگل های کوهستانی احاطه  شده است. خلوص اکولوژیکی ایده آل کل منطقه با فراوانی فضای سبز و آب و هوای معتدل ، چیزی است که فتحیه را در مقایسه با سایر استراحتگاه های ترکیه متفاوت کرده است .

فتحیه در تمام طول سال پذیرای گردشگران است. تقریباً هر فصل در فتحیه جذابیت خاص خود را دارد و شما همیشه می توانید در این مروارید شگفت انگیز دریای مدیترانه به ماجراجویی و تفریح بپردازید .

از نیمه دوم شهریور دمای فتحیه به تدریج شروع به کاهش می کند. آب و هوای فتحیه در آبان  هنوز کاملاً گرم است و دمای آب برای شنا در ساحل کالیس و اولودنیز بسیار مناسب  است.

با این حال با شروع این ماه روزهای بارانی شروع می شود. در آبان  نزدیکی زمستان احساس می شود ، در صبح دمای هوا در فتحیه از 14 درجه سانتیگراد تجاوز نمی کند و در شب به 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. آب و هوای هیسارونو در ماه مهر در عصرها کمی سرد است، بنابراین لباس گرم مورد نیاز است .

زیبایی ترکیه در فصل پاییز

فتحیه که معمولاً یک کانون توریستی است، در پاییز به مقصدی آرام‌تر تبدیل می‌شود و تعداد افراد محلی بیشتر از گردشگران است. یک ماشین کرایه کنید و یک سفر جاده ای از گوچک به کش داشته باشید تا تمام خلیج های زیبای دریای اژه و مناظر تاریخی مانند کالکان، کاباک، پاتارا، زانتوس، لتون، دالیان و کاونوس را کشف کنید. اگر بیشتر اهل فعالیت فیزیکی هستید، در طول دمای متوسط ​​پاییز، راه معروف لیسیا را پیاده‌روی کنید.

 

ماردین Mardin

پاییز فصل ایده آلی برای سفر به ماردین است که با خانه های سنگی و زیبایی های تاریخی پذیرای گردشگران از سراسر جهان است. زیرا در این دما معتدل و آرام بخش است و از گرمای تابستان و سرمای زمستان خبری نیست . مشاهده این فضای جذاب، بازدید از مدارس و کلیساهای تاریخی، صعود به قلعه انزاور، در فضای دل انگیز و البته خلوت پاییز بسیار لذت بخش است .

وقتی چند روزی را در میان خانه‌های سنگی قدیمی شهر قدیمی ماردین بگذرانید، احساس خواهید کرد که به دنیای دیگری منتقل شده‌اید. در پاییز، احتمالاً با هیچ توریستی روبرو نخواهید شد و واقعاً می توانید از فرهنگ، از جمله غذاهای شگفت انگیز محلی لذت ببرید.

 

شناخت مکانهای دیدنی ترکیه در فصل پاییز

بوزکادا Bozcaada

بوزکادا، جزیره ای در سواحل غربی ترکیه، یکی از آن مکان های نادر و جادویی است که می توانید بدون انبوهی از گردشگران در آن استراحت کنید. سواحل مخفی و مکانهای زیبا برای  شنا را  کشف کنید . یک پیاده روی کوتاه در مسیری سنگفرش و  ناهموار ممکن است به یک کافه جذاب منتهی شود.

این جزیره کوچک پوشیده از تاکستانهای انگور ، خانه های بازسازی شده و سفید رنگ و رستورانهایی با غذاهای مدیترانه ای است .

شهریور  بهترین زمان برای بازدید از بوزکادا  است زیرا برداشت انگور در تاکستان های معروف جزیره انجام می شود. این جزیره همچنین از ازدحام  تابستانی معمول خود خالی است و در پاییز به مقصدی آرام تبدیل می شود، جایی که می توانید غذاهای عالی دریای اژه را امتحان  کنید و لذت ببرید .

بهترین مقاصد گردشگری ترکیه در فصل پاییز

 

مرسین Mersin

مرسین شهری بندری در جنوب ترکیه در ساحل دریای مدیترانه است. مرسین در واقع توسط بیش از 108 کیلومتر (67 مایل) سواحل طبیعی احاطه شده است، که به این معنی است که سواحل دورافتاده و البته بکر زیادی برای کشف وجود دارد.

مرسین همچنین به دلیل از مناظر تاریخی بسیاری از جمله صومعه آلاهان، قلعه دختر، غارهای بهشت ​​و جهنم، سولی پمپیپولیس، آدامکایلار، کانلیدیوان، شهر باستانی آنموریوم و دروازه کلئوپاترا مشهور است.

بازدید از اماکن دیدنی و تاریخی ترکیه در فصل پاییز

اسوس Assos

دهکده  قدیمی ماهی گیری بهرامکاله در ساحل دریای اژه و شهر باستانی  3000 ساله آسوس ، یک مکان عالی  برای علاقه مندان به تاریخ، است . مکانی به دور از همهمه و شلوغی برای گذراندن تعطیلاتی به یاد ماندنی در ترکیه است . دراین منطقه می توانید  از غذاهای محلی اژه لذت ببرید و خرابه های تاریخی را کشف کنید.

 

کاندا Cunda

جزیره کوندا در ناحیه آیوالیک در استان بالیکسیر غربی، مکان مورد علاقه گردشگران در ترکیه  است. شهرت این جزیره به‌خاطر هتل‌های بوتیک، رستوران‌های کنار دریا، و خیابان‌های زیبا و چشم نوازاست که در کل  پکیجی  جذاب از دیدنیهای متنوع را  به  گردشگران ارائه می دهد.

جزیره زیبای کوندا در ماه سپتامبر بسیار آرام است و مکانی عالی برای زوج ها برای لذت بردن از اوقات تنهایی است. به یکی از هتل‌های بوتیک متعددی که در خانه‌های سنگی تاریخی بازسازی‌شده ، سری بزنید و از غذاهای شگفت‌انگیز دریای اژه که با روغن زیتون معروف محلی درست شده‌اند، لذت ببرید.

 

گردشگری در ترکیه در فصل پاییز

کاپادوکیه Cappadocia

 

کاپادوکیه، منطقه ای نیمه خشک در مرکز ترکیه یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در این کشور است ، در پاییز بسیار آرام می شود، به خصوص زمانی که رنگ های فصل واقعاً دودکش های پری (صخره های بلند و مخروطی شکل که در دره مونک ) را برجسته می کند. قبل از اینکه منطقه را با یک پیاده‌گردی یا تور دوچرخه‌سواری کاوش کنید، حتماً یک بالون‌سواری رزرو کنید تا واقعاً مناظر را تماشا کنید.

 

آرتوین Artvin

استانی در ترکیه، در ساحل دریای سیاه در گوشه شمال شرقی این کشور، در مرز با گرجستان است. مرکز این استان شهر آرتوین است. آرتوین سرشار از زیباییهای طبیعی است به علت دما معتدل و رطوبت کافی  دارای پوشش جنگلی است واین فضای سبز تا ساحل دریای سیاه ادامه دارد .

منطقه دریای سیاه ترکیه به خاطر مناظر طبیعی خیره کننده اش شهرت دارد  و در پاییز این زیبایی صد چندان می شود  . از روستاهای آرتوین می توانید کوه زیبای کاچکار را ببینید و از پیاده روی در طبیعت زیبای جنگلهای آن لذت ببرید .

طبیعت ترکیه در فصل پاییز

داتچا Datça

داتچا یک شهر بندری در جنوب غربی ترکیه است . در این شهر از مناظر دریای اژه، خلیج های ساکت و زیبا لذت ببرید .ماسه های سفید و آب های شفاف سواحل دریای اژه در شهر بزرگ داتچا مکانی دیدنی است .

بازارهای محلی، غذاهای دریایی تازه و منطقه ای را که تاریخ باستانی خود را جشن می گیرد، کشف کنید. از خلیج های نزدیک شهر دیدن  کنید و در ساحل به استراحت بپردازید . زیبایی خیره کننده شبه جزیره Datça را با قایق یا پیاده از میان جنگل های معطر درختان کاج، اکالیپت و بادام تماشا کنید.

در بندر خیره‌کننده شهر قدم بزنید و قایق‌های تفریحی را به آرامی در اسکله تماشا کنید. شنبه‌ها برای کشف بازار محلی با ادویه‌های معطر، شیرینی‌ها و تنقلات ترکی و صنایع دستی منطقه‌ای از آن بازدید کنید. در یک کافه کنار آب بنشینید و قهوه تیره خوشمزه ترکی را با لوکوم شیرین (لذف ترکی) امتحان کنید.

بهترین مکانهای گردشگری ترکیه در فصل پاییز

یکی از دست نخورده ترین مناطق در استان موغلا، داتچا یک مقصد عالی برای دوستداران طبیعت است این شهردر پاییز، آرامش خاصی دارد. در یکی از سواحل آرام و ساکت  در این منطقه  شنا کنید، و از گردش در شهر لذت ببرید .

 

گروه کوهنوردی و گردشگری کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی وگردشگری در داخل و خارج کشور و همچنین همکاری با لیدرهای مجرب و کارشناسان حرفه ای در زمینه تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخگویی به شما عزیزان است . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید .

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور ییلاق فیلبند
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل الیمستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله سبلان (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله دماوند ( خرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله توچال (مهر ماه 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه (تیرماه 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کلیمانجارو
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل ابر شاهرود
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کمپینگ جنگل های ارسباران
نظرات (0 نظر)

Need Help? Chat with us!
نیاز به راهنمایی دارین ؟
از طریق واتساپ با کارشناسان کوهگرد در ارتباط باشین