koohgard logo

چگونه در یک کشور خارجی دوستان جدید پیدا کنیم

مقالات
روشهای مختلف پیدا کردن دوستان جدید در هنگام مسافرت
485 بازدید
کوهگرد
دوشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

پیدا کردن دوستان جدید How to Make Friends Abroad در یک کشور خارجی  در حالیکه که شما توریست هستید یکی از راه هایی است که تضمین می کند اوقات خوشی را داشته  باشید .

پیدا کردن دوستان مختلف در یک کشور خارجی در حین مسافرت

و دوستان بالقوه همه جا هستند! آنها می توانند غریبه ای باشند که سوار قطار شده اند ، در رستوران قهوه می نوشند یا در کنارتان نشسته اند!

ما فقط باید بدانیم که در کجا و چگونه به دنبال دوست جدید در سفر باشیم. از نکات گفته شده در این مقاله می توانید برای پیدا کردن دوست در کشور خارجی استفاده کنید .

“ممکن است یک دوست پشت چهره یک غریبه منتظر باشد.”

مایا آنجلو(نویسنده و فعال مدنی آمریکایی)

با چه کسانی باید طرح دوستی بریزید

با افراد محلی خارج از کشور دوست شوید

از طریق معاشرت با دوستان محلی می آموزید که فرهنگ آنها چگونه است . شما با آداب و رسوم ، سنت ها ، غذا و شیوه کلی زندگی آنها آشنا می شوید. از طریق معاشرت و دوستی با مردم بومی می توانید دسترسی خوبی به فرهنگ کشور مورد نظر داشته باشید .

اگر با مردم بومی  ارتباط نداشته باشید  ، فرصت آشنایی و درک خود را از فرهنگ محدود می کنید. بهتر است که مواظب باشید این طور به نظر نیاید که فقط دوستی شما به منظور کسب بینش فرهنگی است ، دوستی باید دو طرفه باشد .

 

با خارجی های خارج از کشور دوست شوید

سایر مهاجران یا توریستها نیز می توانند دوستان خوبی برای شما باشند . آنها دقیقاً می دانند که شما چه چیزی پیش رو دارید  و می توانند از سختی ها و پیروزی های مهاجرت به یک کشور خارجی اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهند  .

 

بسیار لذت بخش است که با شخصی دیگر که مثل  شما یک گردشگر خارجی  و کنجکاو است به کاوش بپردازید. این وجه اشتراک ، زمینه ساز رفاقت های محکم بین افراد است .

 

دیگر مسافران یا مهاجران می توانند نکات مفیدی که ممکن است ندانید در مورد کشور مورد نظر به شما ارائه دهند ، مخصوصا وقتی تجربه بیشتری نسبت به شما داشته باشند . به عنوان مثال اطلاعاتی مانند اینکه کدام رستوران های شهر محبوبیت بیشتری دارند یا اطلاعات مفید در مورد سیستم حمل و نقل شهری که بسیار ضروری است .

 

از آنجا که انگلیسی زبان بین المللی است سایر خارجی ها علی رقم اینکه ممکن است از کشورهای غیر انگلیسی زبان آمده باشند ، انگلیسی صحبت می کنن .

این امر به ویژه در صورتی که به زبان مادری کشور مسلط نباشید و مشتاق مکالمه عمیق با فردی هستید ، بسیار مفید است.اما منحصراً با دیگر خارجی ها معاشرت نکنید. بهترین راه برای درک واقعی یک فرهنگ ، تعامل با شهروندان آن کشوراست!

 

راهکارهای ییدا کردن دوست در یک کشور خارجی

 

یک شغل محلی بگیرید

یکی از راههای عالی برای ملاقات با مردم ، یافتن شغل محلی است. داشتن شغل به شما امکان می دهد در کنار افراد جامعه کار کنید. شما می توانید با همکاران و مشتریان خود دوست شوید.

راههای پیدا کردن دوستان جدید در حین مسافرت به کشورهای مختلف

یافتن شغل در خارج از کشور کار دشواری است ، زیرا معمولاً برای اخذ کار در سرزمین خارجی به نوعی ویزای اقامت یا کار نیاز دارید. بدیهی است که نباید ریسک انجام کار به صورت غیر قانونی را بپذیرید !

 

کار کردن به قصد حمایت از جامعه محلی انتخاب مناسبی است و می توانید از طریق سازمانهای غیردولتی(  NGOs ) به شغل های مرتبت دسترسی پیدا کنید . همچنین می توانید برنامه های مختلف کاری در خارج از کشور را بررسی کنید. در برخی از کشورها ، شما می توانید بدون نیاز به ویزای  کار ، در بعضی از برنامه های کاری داوطلب شوید .

 

وقتی بعنوان یک فرد خارجی ، در یک حرفه محلی مشغول به کار می شوید ، موقعیت اجتماعی خود را ارتقا می دهید و طبیعتاً مردم می خواهند با شما ارتباط برقرار کنند . کار در یک جامعه به شما درک عمیق تری از زندگی روزانه مردم بومی می دهد و این درک عمیق باعث ارتباط محکمتر شما با جامعه می شود .

 

استفاده از برنامه های دوست یابی راه دیگری برای ملاقات با افراد محلی یا سایر مسافران است البته این روش خطرات خود را دارد زیرا روش مطمئنی برای آشنایی با افراد قریبه نیست اما امروزه این روش در دنیا بسیار پر طرفدار است .

یکی از این برنامه ها  Backpackr  است . زمانی که با کوله خود مسافرت می روید می توانید سایرافراد شبیه خود را از طریق این برنامه پیدا کنید .  استفاده از این برنامه روشی عالی برای ارتباط با سایر کاوشگران است .

 

به زبان محلی صحبت کنید

صحبت کردن به زبان محلی بهترین راه – و اغلب تنها راه – برای برقراری ارتباط با مردم محلی است.

 

خوش آمد گویی به زبان بومی کشور مربوطه نه تنها یخ شکن است ، بلکه راهی برای نشان دادن این است که شما مایل به جذب فرهنگ بومی  هستید. صحبت کردن به زبان محلی اغلب تمایل بومیان را برای ایجاد رابطه با شما بیشتر می کند زیرا احتمال کمتری برای سوء تفاهم های ناخوشایند در مکالمه وجود دارد.

 

حتی اگر دانش شما از زبان بومی در حد اولیه باشد ، باز هم می توانید دوستی ایجاد کنید ، اگرچه ممکن است کمی سطحی باشد. این دوستی های سطحی به شما بینشی در مورد فرهنگ محلی می دهد و با تسلط بیشتر بر زبان ، می توانید با تکیه بر آن  دوستی های محکم تری ایجاد کنید.

 

هنگام سفر ، همیشه سعی کنید حداقل کمی از زبان محلی را بیاموزم. به این ترتیب می توانید  با رانندگان تاکسی ، خدمتکاران  رستوران ها ، آرایشگران ، کارمندان فروشگاه و هر کس دیگری که در طول روز ملاقات می کنید  ارتباط  برقرار کنید .

 

می توانید از یک برنامه یادگیری زبان مانند FluentU برای کمک به مکالمه در زبان مورد نظر خود استفاده کنید FluentU. فیلمهای واقعی مانند برنامه های تلویزیونی ، تریلرهای فیلم ، پخش اخبار و گفتگوهای الهام بخش را به صورت برنامه های اموزش زبان در اختیار شما قرار می دهد .

 

همچنین یادگیری زبان  از طریق ویدئوهای معتبر به شما فرهنگ محلی را آموزش می دهد. بنابراین شما یاد خواهید گرفت که چگونه با دوستان جدید خود درباره خوانندگان بومی ، برنامه های تلویزیونی و فیلم ها به زبان بومی و متناسب با فرهنگ و هنجارهای بومی صحبت کنید.

 

از رسانه های اجتماعی  social media استفاده کنید

رسانه های اجتماعی یکی از مفیدترین ویژگی های اینترنت است و به ما امکان می دهد با افراد مختلف از فرهنگهای گوناگون در سراسر جهان ، ارتباط برقرار کنیم.

 

رسانه های اجتماعی راه هایی را برای جمع شدن و تعامل افراد با یکدیگر فراهم می کند . به عنوان مثال ، فیس بوک انواع گروه ها را برای افراد در شهرهای خاص دارد. گروه های فیس بوک نه تنها منابع خوبی برای دوست یابی در خارج از کشور است  ، بلکه اعضای گروه نیز اطلاعات مفیدی در مورد مواردی مانند ویزا ، فرصت های شغلی ، اجاره مسکن و ملاقات های اجتماعی به اشتراک می گذارند .

 Reddit همچنین یک ابزار عالی برای ملاقات با افراد است. از طریق امکانات این برنامه می توانید به مردم کشوری که در آن اقامت دارید یا قصد سفر به آن را دارید عنوان کنید که تمایل به آشنایی با مردم بومی و آشنایی با فرهنگ منطقه را  دارید .

همچنین شبکه های اجتماعی حرفه ای و مبتنی بر مکان مانند LinkedIn وجود دارد که به شما کمک می کند تا با متخصصان شاغل در این منطقه ارتباط برقرار کنید.

 

هنگام برقراری ارتباط آنلاین در این گروه های اجتماعی ، مهم است که فعال باشید. فعال بودن  در گروه شانس شما را برای برقراری ارتباط با افراد مناسب فراهم می کند .

 

با مردم زندگی کنید

بعضی افراد هنگام مسافرت و یا اقامت کوتاه مدت در کشورهای خارجی تمایل چندانی به ایجاد ارتباط با گروههای بزرگ اجتماعی را ندارند . این افراد ترجیح می دهند که با اشخاص مشخص و محدودی رابطه داشته باشند تا قادر به کنترل شرایط باشند .

اما ما نمی توانیم همه چیز را کنترل کنیم! زندگی با افراد دیگر به شما این تضمین را می دهد که  زندگی روزانه شما هر روز پر از نوعی تعامل اجتماعی باشد . این ارتباط روزانه به شما اطمینان می دهد که تنها نمی شوید و لااقل  هفته ای یکبار با مردم صحبت می کنید.

چگونه در یک کشور خارجی دوستان جدید پیدا کنیم

در این نوع زندگی  فرصت های زیادی برای تعامل  با مردم وجود دارد. یکی از بهترین راه ها اقامت در خوابگاه ها است. وقتی در خوابگاه اقامت دارید ، مجبور می شوید با مسافران کنجکاو دیگر ارتباط برقرار کنید. در نتیجه ، ماندن در آنجا باعث کوتاه شدن زمان شکوفایی دوستی می شود!

 

دوستان خوابگاهی می توانند به سرعت دوستان صمیمی شوند زیرا وقتی چیزهای جدیدی را با هم تجربه می کنید ، پیوندهایی که ایجاد می شود ریشه در این هیجان دارد و زمینه ساز دوستی های قدرتمند می شود.

 

سرگرمی های جدید را انتخاب کنید

هر کشور حداقل یک سرگرمی محبوب دارد که قبلاً آن را تجربه  نکرده اید. تلاش برای انجام فعالیت های جدید یک راه سرگرم کننده برای  آشنایی با افراد و پیدا کردن دوستان جدید است .

وقتی وارد فرهنگ جدید ی می شوید چیزهای زیادی وجود دارد  که می توانید برای اولین بار تجربه کنید مثلا در کلاس آشپزی غذاهای محلی  شرکت کنید ، بافتن سبد ، شنا … هر چیزی را می توانید امتحان کنید (البته ایمنی را در نظر بگیرید ).

 

چیزی را امتحان کنید که قبلاً آن را امتحان نکرده اید آنگاه  از میزان توجه  مردم به ناتوانی شما در آن فعالیت  خاص شگفت زده خواهید شد. آنها می خواهند دوست شما شوند تا بتوانند به شما کمک کنند در سرگرمی جدید خود بهتر شوید.

 

گروههای مهاجران را بیابید

اکثر مناطق جهان دارای نوعی جامعه مهاجران هستند. اگر در منطقه خاصی که در آن هستید جامعه مهاجران وجود نداشته باشد ، احتمالاً در شهرهای نزدیک وجود دارد.

این گروهها  شما را با دیگر خارجی ها متصل می کند تا بتوانید از چگونگی زندگی در کشور جدید باخبر شوید و البته احساس قربت و دلتنگی شما را تسکین می دهد .

یکی از بهترین چیزها در مورد گروه های مهاجر ، تنوع آنها است. شما می توانید با افرادی از سراسر جهان در هر کجا که در حال حاضر هستید ملاقات کنید!

 

به غیر از گروه های مهاجر مستقر در رسانه های اجتماعی ، گروه های خاصی نیز برای کمک به مهاجران خارجی وجود دارد این گروهها به مهاجران خارجی کمک می کنند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند . Nomad List و InterNations مثالی از این گروهها است .

منابع محلی را برای اطلاع از رویدادها بررسی کنید

آیا تا به حال وارد کافه ای شده اید و تابلوی اعلانات را مشاهده کرده اید که روی آن تعدادی بروشور نصب شده است؟ اکثر کافه های جهان دارای آن تابلو اعلانات هستند!

به غیر از کافه ها ، بسیاری از رستوران ها ، مراکز اجتماعی و خوابگاه ها نیز دارای تابلو اعلانات مشابه هستند. در اینجا می توانید از رویدادهای محلی در منطقه مطلع شوید تا بتوانید با مردم ملاقات کنید. مثل رویدادهای ورزشی محلی ، کنسرتهای محلی  ، رویدادهای محلی زیادی وجود دارد که در آن دوستان جدیدی پیدا می کنید. مثلا می توانید در یک تور پیاده روی شرکت کنید .

در عصر دیجیتال امروز ، تعداد زیادی وبلاگ و مجله آنلاین وجود دارد که به مردم در یافتن فعالیت در یک منطقه خاص اختصاص داده شده است. فقط نام شهر + “رویدادها” را در Google تایپ کنید و احتمالاً در یکی از این نشریات آنلاین قرار می گیرید.

این مجلات نه تنها به شما در یافتن رویدادهای محلی کمک می کنند ، بلکه معمولاً نوعی تالار گفتگو یا انجمن در وب سایت یا شبکه اجتماعی مثل فیس بوک دارند .

 

آماده پذیرش تجربیات جدید باشید

هنگام سفر سعی کنید خجالتی نباشید. حتی اگر شما فردی محجوب هستید ، مطمئناً خواهید آموخت که اجتماعی بودن  نتایج بسیار بهتری در همه جنبه های سفرهای بین المللی به همراه خواهد داشت.

آشنایی با دوستان جدید در حین مسافرت به یک کشور خارجی

بیرون بروید و با مردم صحبت کنید ، در یک فعالیت اجتماعی شرکت کنید یا در رستورانی با افرادی که در خوابگاه خود ملاقات کرده اید شام بخورید. اگر بتوانید با تمایلات طبیعی خود به انزوا  مبارزه کنید ، فرصت های بی پایان برای دوست شدن با افراد گوناگون پیدا خواهید کرد .

 

خواه کسی در گروه فیس بوک باشد یا در رستوران قهوه بنوشد ، دوستان بالقوه در همه جا هستند. حالا شما فقط باید بروید و آنها را پیدا کنید!

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و همکاری با لیدرهای مجرب و کارشناسان حرفه ای در زمینه ابزار وتجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخگویی به شما عزیزان است . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

 

جستجوی کاربران برای این صفحه :

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله دماوند ( خرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله سبلان (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه (تیرماه 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کازبک گرجستان (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آراگاتس ارمنستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کاچکار ترکیه
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله توچال (مهر ماه 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل ابر شاهرود
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور اسالم به خلخال
نظرات (0 نظر)

Need Help? Chat with us!
نیاز به راهنمایی دارین ؟
از طریق واتساپ با کارشناسان کوهگرد در ارتباط باشین