koohgard logo

آشنایی با برترین جاذبه های گردشگری هند

مقالات
آشنایی با برترین نقاط گردشگری هند
177 بازدید
کوهگرد
چهارشنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

هند Top Tourist Attractions in India هفتمین کشور بزرگ جهان است که از کوه های بلند هیمالیا تا سرسبزی گرمسیری کرالا و از گنگ مقدس تا شن های صحرای ثار امتداد دارد. جمعیت بیش از یک میلیارد نفر این کشور به دو هزار گروه قومی تقسیم شده اند و به بیش از 200 زبان مختلف صحبت می کنند.

آشنایی با اماکن توریستی هند

مطابق با اندازه و جمعیت خود، هند دارای تنوع تقریبا بی پایانی از فرهنگ ها، مناظر، بناهای تاریخی و مکان هایی برای کاوش است. از ویرانه های باستانی، بناهای مذهبی جذاب، شهرهای عجیب و غریب و مناظر متنوع، مجموعه بی پایانی از جاذبه های توریستی در هند وجود دارد که هرگز از شگفتی و مجذوب کردن گردشگران دست بر نمی دارد.

 

هوا محل Hawa Mahal

یک قصر زیبا و خیره کننده با ساختار پنج طبقه و نمای سنگی قرمز در قلب جیپوراست ،این قصر در واقع  یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی شهر محسوب می شود .

هوا محل، با هدف ویژه ای اینگونه طراحی شده است. این کاخ که به نام کاخ باد نیز شناخته می‌شود، مکانی بود که زنان سلطنتی می‌توانستند فعالیت‌های خیابانی را از داخل قصر و پشت پنجره ها  بدون اینکه دیده شوند تماشا کنند.

برای این منظور، کاخ هرمی شکل دارای 953 پنجره است که هر کدام دارای طراحی پیچیده ای هستند. هاوا محل که در سال 1799 ساخته شد، نمونه ای عالی از معماری راجپوتانا در هند محسوب می شود.

 

جزیره هاولوک Havelock

اکوتوریسم در جزیره هاولوک ، بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر ریچی و در جزایر آندامان رونق دارد و بسیار پرطرفدار است . اگرچه  این جزیره به شلوغی جزایر دیگر آسیا نیست، اما تعداد گردشگران  جزیره هاولوک به دلیل سواحل زیبا، فضای راحت و فرصت‌های عالی برای غواصی در حال افزایش است.

جاذبه های گردشگری هند

بهترین زمان برای بازدید ازاین مکان  اواسط دی تا اواسط اردیبهشت است، زمانی که هوا آفتابی و دریا آرام است . ساحل Redhanagar  در هند یکی از بهترین سواحل آسیا به حساب می آید.

 

پارک ملی بانداوگاره Bandhavgarh

دیدن حیات وحش در زیستگاه آن هدف بسیاری از گردشگران است. بازدید از پارک ملی بانداوگاره مقصدی عالی برای این نوع طبیعت گردان  به حساب می آید تا از حیاط جانوری  متنوع هند بازدید کنند .

یکی از محبوب‌ترین پارک‌های ملی هند، بانداوگار، فرصتی برای دیدن پلنگ، گوزن پارس، خرس تنبل، کفتار، و گاومیش کوهان دار هندی و گرگ‌ها فراهم می‌کند، اما ببرهای بنگال جاذبه‌ی خاص و کمیاب این پارک هستند که شاید  فقط 10 درصد از گردشگران شانس دیدن آنها را داشته باشند. بهترین زمان برای دیدن حیات وحش در این مکان  صبح زود یا اواخر بعد از ظهر است.

 

دارمسالا Dharamsala

 

شهر دارمسالا پناهگاه  دالایی لاما است که در سال 1959 پس از فرار از تبت به اینجا آمد. این شهر همچنین خانه دولت تبت در تبعید است. دارمسالا به معنای مسکن معنوی یا مکانی برای استراحت زائران است و از آنجایی که تبتی های زیادی در این شهر  زندگی می کنند این نام برای این شهر انتخاب شده است .

شناخت نقاط دیدینی هند

با برنامه ریزی قبلی، ممکن است بتوان در یکی از جلسات تدریس عمومی دالایی لاما شرکت کرد. دارامسالا در بین علاقه مندان به پیاده روی و مسافران علاقه مند به آموزش یوگا و آشپزی هندی محبوب است.

 

معبد راناکپور Ranakpur

معبد راناکپور یک معبد باشکوه و با تزئینات بسیار مربوط به مذهب  جین است که به دلیل هنر و معماری خود مشهور است و یکی از بهترین‌های جهان محسوب می‌شود.

این معبد در قرن پانزدهم ساخته شد، و ساخت آن بیش از 50 سال طول کشید. معبد راناکپور یکی از بزرگترین معابد هند و دارای 29 سالن و 80 گنبد است، اما شهرت این معبد به دلیل 1444 ستون  در آن است  که هر کدام ساختاری منحصر به فرد دارند. مجسمه های خدایان بالای هر گنبد و حکاکیهای  بسیار پیچیده فضای داخلی معبد را متمایز می کند.

 

ساحل وارکالا Varkala

ساحل وارکالا در بین گردشگرانی  که فقط می خواهند برای مدتی استراحت کنند، مقصد محبوبی است. سواحل شنی آن در امتداد صخره های زیبا مکانی مناسب برای  حمام آفتاب و شنا هستند، و این ویژگیها باعث شده تا شبکه تلوزیونی دیسکاوری این ساحل  را به عنوان یکی از 10 ساحل  برتر جهان معرفی کند .

برترین نقاط گردشگری هند

این منطقه همچنین به خاطر چشمه های معدنی اش معروف است. اعتقاد بر این است که شنا در آنها باعث شفای بیماری ها و پاکسازی گناهان می شود.

 

دارجلینگ Darjeeling

دارجلینگ شهری در شمال شرقی هند است که به خاطر چای، قطار و زیبایی های طبیعی خود  شهرت دارد. چای دارجلینگ نوشیدنی رقیق، با رنگ روشن، معطر و تسکین دهنده است. برگ های چای  در تپه های اطراف شهر رشد می کنند. در افق دور این شهر، گردشگران می توانند قله های پوشیده از برف کوه هیمالیا را ببینند.

 

قطب منار Qutb Minar

قطب منار دومین مناره خشتی بلند دنیاست. این مناره با ارتفاع 80 متر (270 فوت) در آسمان، از سنگ مرمر و آجرهای ‌سنگی قرمز ساخته شده است که با آیاتی از قرآن حکاکی شده است.

آشنایی با جاذبه های گردشگری هند

ساخت این بنا از سال 1193 شروع شد و چهار سال به طول انجامید .راه پله دایره ای شکل آن تا نوک مناره امتداد دارد ولی  به روی بازدیدکنندگان بسته است . مسجد قوات الاسلام ، اولین مسجد ساخته شده در هند، در پای مناره قرار دارد.

 

صومعه  Thikse

مسافرانی که به تبت رفته‌اند ممکن است فکر کنند وقتی به صومعه Thikse نگاه می‌کنند چیزهایی می‌بینند. به این دلیل که ساختمان 12 طبقه شبیه کاخ پوتالا در لهاسا است، تنها این صومعه بودایی در لاداخ، هند واقع شده است.

مانند الهام‌بخش تبتی‌اش، در ارتفاع بالایی قرار دارد: 3600 متر (11800 فوت). بزرگترین صومعه لاداخ همچنین شامل بلندترین مجسمه، تصویری به ارتفاع 14 متر (45 فوت) از Maitreya است که در معبدی به یادبود دیدار دالایی لاما در سال 1970 قرار دارد. هنر مهم بودایی مانند استوپاها و نقاشی های دیواری را می توان اینجا پیدا شد

 

 

قلعه مهرانگر Mehrangarh

قلعه مهرانگر با ابهت‌ترین قلعه با ظاهری سرسخت، یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های هند است که بر فراز تپه‌ای مشرف به جودپور قرار دارد.این قلعه در اواسط قرن پانزدهم به منظور سدی دفاعی ساخته شده بود و گردشگرانی که از آن بازدید می کنند هنوز هم  می توانند آثار گلوله توپ را روی یکی از هفت دروازه ورودی ببینند.

شناخت اماکن تاریخی و گردشگری هند

هنگامی که وارد قلعه  شوید، مکانهای  زیبا و بسیار تزئین شده را خواهند دید. موزه قلعه دارای مجموعه ای عالی از تخت روان ، آلات موسیقی، گهواره های سلطنتی و لباس است. باروهای قلعه ، جایی که یک توپ قدیمی در آن قرار دارد، مناظر باشکوهی از جودپور را ارائه می دهد.

 

پارک ملی جیم کوربت Jim Corbett

همه عاشق دیدن حیوانات درجایگاه خودشان یعنی  طبیعت هستند. پارک ملی جیم کوربت، قدیمی ترین پارک ملی هند، مکان خوبی برای دیدن ببر بنگال است. این پارک که در سال 1936 تأسیس شد، در سال 1954 به افتخار جیم کوربت، نویسنده و حافظ حیات وحش، که به این ذخیره‌گاه طبیعی کمک کرد، تغییر نام داد.

پوشش گیاهی متراکم، از جمله بیشه ها و جنگل ها، دیدن ببر را دشوار می کند . آوریل تا ژوئن بهترین زمان  برای مشاهده این گونه نادر و در معرض انقراض است . بازدیدکنندگان می توانند  حیوانات دیگری از جمله فیل، پلنگ، کرگدن و خرس سیاه هیمالیا را ببینند.

 

قلعه آمبر Amber

قلعه آمبر، اصلی ترین جاذبه توریستی در اطراف جیپور، به دلیل معماری ویژه اش شناخته شده است. این مجموعه که در بالای تپه قرار دارد، در اواخر قرن 16ساخته شده و معماری آن ترکیبی از سبک‌های هندو و راجپوت و نمای آن  صورتی و قرمز و مرمری است .  این معبد لوکیشن بسیاری از فیلم های بالیوود بوده است .

آشنایی با ساختماهای قدیمی و تاریخی هند

این مکان بیشتر به خاطر کاخ آینه معروف است، اتاقی افسانه‌ای با سقف شیشه‌ای خالص تا ملکه بتواند قبل از خواب ستاره‌ها را ببیند.

 

معبد میناکشی امان Meenakshi Amman

 

معبد میناکشی امان یک معبد هندو تأثیرگذار است که قدمت آن به قرن ششم بازمی‌گردد، اگرچه بیشتر ساختار کنونی آن  هزار سال بعد ساخته شده است.

این معبد که در رودخانه Vaigai واقع شده است، شاید مهمترین معبد مادورای است که خود شهری با قدمت 2500 سال است. کنده کاری های پیچیده ای  در داخل و خارج بنا وجود دارد.  معبد در مجموع دارای 14 برج است که هر یک به خدا یا شخص اختصاص داده شده است. حدود 33000 مجسمه و همچنین نقاشی های جالبی را می توان در کل معبد پیدا کرد.

 

 

غارهای آجانتا Ajanta

غارهای آجانتا، بناهای صخره‌ای هستند که مربوط به قرن دوم قبل از میلاد می باشند. غارهای باشکوه آجانتا در حدود سال 650 پس از میلاد رها شدند و تا سال 1819 فراموش شده بودند ،تا اینکه یک شکارچی انگلیسی تصادفا با آنها برخورد کرد .

شناخت معابد و بناهای تاریخی و گردشگر ی هند

البته این انزوای طولانی مدت به حفظ وضعیت آنها کمک کرد و بسیاری از نقاشی های آنها تا به امروز باقی مانده است. نقاشی‌های دیواری موجود در این بناهای سنگی یا غارهای دست ساز ، همه چیز را ، از میدان‌های جنگ  گرفته تا  کشتی‌های بادبانی، خیابان‌های شهر و جنگل‌های پر از حیوانات و کوه‌های پوشیده از برف را به تصویر کشیده اند . شهر اونگ آباد Aurangabad  دروازه غارهای آجانتا و همچنین غارهای به همان اندازه دیدنی الورا است.

 

آبهای راکد کرالا Kerala backwaters

مردابهای  کرالا زنجیره‌ای از تالاب‌ها و دریاچه‌ها هستند که به موازات ساحل دریای عرب در ایالت کرالا قرار دارند. مردابهای  کرالا محل زندگی بسیاری از گونه های منحصر به فرد آبزیان از جمله خرچنگ ها، قورباغه ها و ماهی گلخورک ، پرندگان آبی و حیواناتی مانند سمورها و لاک پشت ها هستند.

امروزه گردشگری با قایق‌های خانگی محبوب‌ترین فعالیت توریستی در این منطقه به شمار می رود و چندین کتوواللام  Kettuvallams  بزرگ (قایق‌های برنج سنتی که اکنون به هتل‌های شناور تبدیل شده‌اند) در آبراه‌ها تردد می‌کنند.

 

کاخ دریاچه Lake Palace

کاخ دریاچه در دریاچه پیچولا در شهر اودایپور به عنوان یک کاخ تابستانی سلطنتی در قرن هجدهم ساخته شد. امروزه این کاخ به عنوان  هتل 5 ستاره لوکس است که زیر نظر کاخ هتل های تاج” فعالیت می کند.

هتل کاخهای شیک در هند

هتل کاخ دریاچه  دارای یک قایق است که میهمانان را از یک اسکله در شهر قصر در ساحل شرقی دریاچه پیچولا به این هتل منتقل می کند. این کاخ در سال 1983 زمانی که در فیلم اختاپوس جیمز باند به عنوان خانه شخصیت اصلی به نمایش درآمد، به شهرت رسید.

 

معبد ویروپاکشا Virupaksha

معبد ویروپاکشا  در شهر Hampi به عنوان یک زیارتگاه کوچک شروع به کار کرد  و به یک مجموعه بزرگ تحت حاکمان ویجایاناگارا تبدیل شد. اعتقاد بر این است که این معبد از زمانی که معبد کوچک در قرن هفتم پس از میلاد ساخته شد بدون وقفه کار می کند و آن را به یکی از قدیمی ترین معابد هندو در هند تبدیل کرده است.

 

پالولم Palolem

پالولم جنوبی ترین سواحل توسعه یافته گوا و همچنین یکی از زیباترین آنها است. پالولم  خلیج طبیعی است که از دو طرف توسط سرزمینهای بلند احاطه شده است و در نتیجه ساحل با دریای آرام با بستری با شیب ملایم ایجاد شده است.

آشنایی با سواحل زیبا در هند

برای آن دسته از افرادی  که معتقدند یک ساحل بدون مجموعه ای مناسب از رستوران های ارزان و هتل های خوب نمی تواند بهشت ​​باشد، این مکان جایی ایده آل است .

 

پارک ملی کانها Kanha

پارک ملی کانها یکی از زیباترین مناطق حفاظت شده حیات وحش در آسیا و یکی از بهترین مکان ها برای تماشای ببر در هند است. جنگل‌های سرسبز سال و بامبو، علفزارها و دره‌های کانها ، الهام‌ بخش نویسنده رمان (کتاب جنگل ) ، رودیارد کیپلینگ Rudyard Kipling شدند و این مکان را به یکی از جاذبه‌های برتر هند تبدیل کردند.

 

هارماندیر صاحب Harmandir Sahib

هارماندیر صاحب، که بیشتر به عنوان معبد طلایی شناخته می شود، اصلی ترین جاذبه گردشگری در امریتسار Amritsar و مهم ترین مکان مذهبی سیک ها است.

آشنایی با هنر معماری در ساختمانهای قدیمی هند

ساخت معبد توسط گورو رامداس جی در قرن شانزدهم آغاز شد. در قرن نوزدهم، مهاراجه رانجیت سینگ  طبقات بالایی معبد با طلا پوشانده شد. این یک معبد خیره کننده و همیشه مملو از هزاران زائری است که  از سراسر هند به این معبد می آیند .

 

جیسالمر Jaisalmer

جایسالمر که در دورافتاده ترین گوشه غربی راجستان نزدیک به مرز پاکستان واقع شده است، شهر بیابانی است. دیوارهای ‌سنگی زرد رنگ شهر  «شهر طلایی» از دل  صحرای ثار شبیه به  صحنه‌ای از سریال شب‌های عربی به نظر می رسد  در حالی که قلعه جیسالمر مانند تاجی در مرکز شهر می درخشد .

تجاری گرایی کنترل نشده دید رمانتیک جیسالمر را تضعیف کرده است، اما حتی با وجود همه تورها و اتوبوس های مخصوص جابه جایی توریستها ، همچنان یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در هند است.

 

غارهای الورا Ellora

هنر غار (غارهای دست ساز بشر )  در غارهای الورا، یکی از بزرگترین مجموعه غارهای صومعه-معبد در جهان که از شکستن و حکاکی در صخره ها ساخته شده اند ، به اوج خود رسیده است. الورا دارای 100 غار است که تنها 34 غار برای بازدید عموم باز است. بزرگترین حفاری صخره‌ای یکپارچه در معبد کایلاسا یافت شده است  که مساحتی دو برابر پارتنون در آتن را پوشش می‌دهد.

آشنایی با معابد تاریخی هند

بنارس Varanasi

بنارس که در سواحل رودخانه گنگ واقع شده است، برای هندوها، بودایی ها و جین ها مقدس است و همچنین یکی از قدیمی ترین شهرهای دائماً مسکونی در جهان است.

بنارس از بسیاری جهات مظهر بهترین و بدترین جنبه های هند است و می تواند کمی غافلگیر کننده باشد. صحنه عبادت زائران در رودخانه گنگ هنگام طلوع خورشید که در پس زمینه آن  معابد با  قرن‌ها قدمت قرار گرفته اند ، احتمالاً یکی از چشمگیرترین مناظر جهان است.

 

تاج محل Taj Mahal

تاج محل در آگرا یک مقبره عظیم از سنگ مرمر سفید است که بین سال های 1632 تا 1653 به دستور شاه جهان امپراتور مغول به یاد همسر مورد علاقه اش ساخته شد.

این اثر، یکی از شاهکارهای معماری مغول و یکی از جاذبه های توریستی بزرگ در هند است که “یک قطره اشک بر گونه ابدیت” نامیده می شود.

تاج محل شاهکار معماری مغول در هند

علاوه بر مقبره مرمر گنبدی سفید، تاج محل شامل چندین ساختمان زیبای دیگر، استخرهای منعکس کننده، و باغ های تزئینی وسیع با بوته ها و درختان گلدار است.

 

گروه کوهنوردی و گردشگری کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی وگردشگری در داخل و خارج کشور و همچنین همکاری با لیدرهای مجرب و کارشناسان حرفه ای در زمینه تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخگویی به شما عزیزان است . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید .

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله دماوند ( خرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله سبلان (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل الیمستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کاچکار ترکیه
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله توچال (مهر ماه 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه (تیرماه 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل ابر شاهرود
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور اسالم به خلخال
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کمپینگ جنگل های ارسباران
نظرات (0 نظر)

Need Help? Chat with us!
نیاز به راهنمایی دارین ؟
از طریق واتساپ با کارشناسان کوهگرد در ارتباط باشین