از 180 دلار
رزرو آنلاین

تور صعود به قله آرارات ترکیه

Created with Sketch. ترکیه / دوغوبایزید
دارای امتیاز نیست

مدت زمان

5 روز 4 شب

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

15 نفر

زبان

___

بررسی اجمالی

با تور صعود به قله آرارات ترکیه  Mount Ararat همراه باشید تا با بلندترین کوه ترکیه و جاذبه های آن آشنا شوید . کوهی که به اعتقاد مارکوپولو سیاح معروف ایتالیایی غیر قابل صعود بود ! امروزه مقصد بسیاری از کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت گردی و هیجان است.

تور صعود به قله آرارات ترکیه و آشنایی با جاذبه های گردشگری منطقه

علاوه بر کوهنوردان افراد بسیاری برای بازدید آرارات به این منطقه می آیند زیرا این کوه را مقدس و محل به گل نشستن کشتی نوح و آغاز دوباره حیات می دانند .

به هر شکل صعود به این کوه جذاب و با وقار می تواند تجربه ای منحصر به فرد برای علاقه مندان به کوهپیمایی رقم بزند، مطمئنا ایستادن بر فراز قله آرارات و دیدن چشم انداز وسیع آن احساس غرور و هیجان خارق العاده ای را به همراه خود دارد .

کوه آرارات

کوه آرارات بلندترین قله ترکیه است. این مخروط آتشفشانی پوشیده از برف در استان ایگدیر ، در گوشه شمال شرقی ترکیه ، در 16 کیلومتری غرب ایران و 32 کیلومتری جنوب مرز ارمنستان واقع شده است.

کوه آرارات یک آتشفشان خفته با دو قله است. بلندترین قله آن که در زبان ترکی آغری داغی ( Ağrı Dağı ) نامیده می شود ، 5،165 متر ارتفاع دارد.

قله پایینی یک مخروط برجسته و متقارن است که با نام “Ararat کوچک” شناخته می شود. آرارات کوچک در ارتفاع 3،925 متری است .

این مخروط های آتشفشانی ، که 11 کیلومتر از هم فاصله دارند ، توسط یک شکاف وسیع از جهت شمال به جنوب جدا شده اند. این شکاف شاهدی بر وجود گسل کششی در این نقطه است . فلات میان دو قله پوشیده از گدازهها و سنگهای آتشفشانی است.

گفته می شود ارتفاع آرارات در گذشته بلندتر از اندازه فعلی بوده است و به علت وقوع زلزله ای 3/6 ریشتری در سال 1840 که باعث ریزش کوه شد ارتفاع کوه آرارات 1800 متر کوتاه تر شد.

تور صعود به قله آرارات ترکیه با کمک کارشناسان فنی خود و بهره گیری از راهنماهای بومی منطقه صعودی آسان را برای شما به ارمغان می آورد .

 

آرارات کوچک

قله آرارات کوچک که ارتفاع آن 3925 متر از سطح دریا است در کنار برادر بزرگتر خود کوه آرارات قرار دارد و یک کوه آتشفشانی محسوب میشود ، شما در هنگام صعود به قله آرارات نمایی از آرارات کوچک را نیز در مسیر میبینید و این ویو زیبایی مسیر را دوچندان میکند .

قله آرارات کوچک ششمین قله بلند ترکیه محسوب میشود .

 

ارزش فرهنگی کوه آرارات در کشور ارمنستان

کوه آرارات در میان مردم ارمنستان اهمیت و قداست زیادی دارد و علارغم اینکه هم اکنون جز خاک ترکیه محسوب می شود ولی همچنان مورد احترام و توجه این مردم است تا اندازه ای که نماد کوه آرارات که بر بالای آن کشتی نوح قرار دارد در نشان ملی ارمنستان جای گرفته است .

تور صعود به قله آرارات ترکیه و اهمیت این کوه در فرهنگ ارمنستان

تور صعود به قله آرارات با استفاده از لیدرهای حرفه ای خود در طول مسیر شما را با تمام نکات جذاب و شنیدنی مکانهای دیدنی این کوه آشنا خواهد کرد .

اولین کسی که آرارات را صعود کرد

در تاریخ ۹ اکتبر1829 فریدریش پاروت، پیشگام کوهنوردی علمی و استاد فیزیک دانشگاه دورپات و خاچاطور آبوویان  (نویسنده و چهره اجتماعی ملی ارمنستان)  با همراهی دو سرباز روس و دو روستایی محلی ارمنی برای نخستین بار به قله کوه آرارات به ارتفاع (۵٬۱۳۷ متر) صعود کردند .

داشتن آگاهی و تجربه می تواند زمینه ساز سفری دلپذیر و بی دقدقه باشد . برنامه ریزی برای کوهپیمایی را به کارشناسا تور صعود به قله آرارات ترکیه بسپارید و از سفر خود لذت ببرید .

کشتی حضرت نوع

یکی از دلایل معروفیت کوه آرارات داستان به گل نشستن کشتی حضرت نوح در این مکان است . داستان مذکور منجر شده تا تحقیقات بسیاری از سوی پیروان ادیان ابراهیمی برای یافتن بقایای کشتی نوح، به خصوص در منطقه آرارات انجام شود.

در سال ۲۰۰۷ تیمی با حمایت کلیسای مسیحی تکه چوب‌هایی در ارتفاعات قله آرارات در ترکیه پیدا کرد. هرچند تیم جستجوگر مدعی شد که %99 مطمئن است که کشتی نوح را یافته‌است، ولی باستان شناسان این ادعا را با توجه به شواهد علمی موجود مورد تردید فراوان دانسته‌اند.

تور صعود به قله آرارات ترکیه به شما توصیه می کند تا در مورد داستانها و افسانه های آرارات مطالعه کنید دانستن این اطلاعات خالی از لطف نیست و شیرینی سفر را برای شما صد چندان خواهد کرد.

جاذبه های گردشگری منطقه

درست در مرز بین ترکیه و ایران ، یک حفره بزرگ در زمین مشاهده می شود که (ظاهراً) بر اثر برخورد شهاب سنگ در سال 1892 ایجاد شد. این حفره حدود 10 مترعرض و 60 متر عمق دارد . این مکان جز سایتهای دیدنی منطقه محسوب می شود .

تور صعود به قله آرارات ترکیه و جاذبه های شهر وان

همچنین جاذبه های شهر وان که در نزدیکی مرز ایران قرار دارد می تواند بسیار لذت بخش باشد . این شهر دارای دریاچه زیبا و چندین بنای تاریخی با ارزش می باشد . تور صعود به قله آرارات ترکیه بازدید از این شهر را به شما توصیه می کند .

مناقشات سیاسی منطقه

منطقه آرارات از دیر باز شاهد مناقشات سیاسی زیادی بوده است . از آن جمله درگیریهای کشور ارمنستان و ترکیه بر سر مالکیت قسمتهایی از منطقه ، فعالیتهای کردهای استقلال طلب در این منطقه و همچنین مناقشات سیاسی مرزی بین ایران و ترکیه می توان نام برد . بیشتر منطقه آرارات نظامی است و برای صعود به قله حتما باید مجوز رسمی داشته و از راهنمای محلی استفاده کنید .

تور صعود به قله آرارات ترکیه با اشراف کامل به منطقه و در نظر گرفتن تمام قوانین و دریافت مجوز رسمی سفری مطمئن و هیجان انگیز را برای شما برنامه ریزی می کند .

 

چگونه برای صعود به کوه آرارات آماده شویم

کوهپیمایی در آرارات نیاز به مهارتهای تکنیکی کوهنوردی ندارد . فقط در ارتفاع 4900 متر برای 1 الی  1.5 ساعت نیاز است که کرامپون بپوشید . بیشتر مسیر برای راهپیمایی مناسب است .

صعود به آرارات کار سختی نیست نکته چالش برانگیز ارتفاع است . برای صعود لازم است تا اقدامات لازم جهت هماهنگی با شرایط آب و هوایی و فشار هوا انجام شود . زیرا فشار جوی در ارتفاع 5000 متری کمتر از پای کوه است و هوا سرد و خشک است ، بدن باید برای چنین شرایطی آماده باشد.

برای آمادگی باید از چند ماه قبل از روز صعود ورزش و پیاده روی را جز برنامه های ثابت هفتگی خود قرار دهید . رژیم غذایی درست و سالم داشته باشید .

عملکرد ریه ها و قلب خود را بررسی کنید. در صورت داشتن هرگونه مشکل سلامتی ، به عنوان مثال ، دندان آسیب دیده ، سرماخوردگی یا بیماری های مزمن ، حتماً این مشکل را برطرف کنید.

به یاد داشته باشید که در کوه ها ایمنی ما به اندازه کافی قوی نیست و حتی چیزهای جزعی می تواند بر بدن تأثیر بگذارد و مشکلات جدی ایجاد کند. با این موضوع بسیار جدی و صادق باشید.

در حین صعود باید بدانید که استفاده از کرم ضدآفتاب ضروری است . مخصوصا باید گردن و سر خود را بپوشانید تا از آفتاب سوختگی جلوگیری کند .

در حین کوهپیمایی نوشیدن آب بسیار مهم است زیرا به سرعت دچار کم آبی خواهید شد سعی کنید، در فاصله دو اردوگاه 1،5 لیتر آب بنوشید . تور صعود به قله آرارات به شما توصیه می کند برای آگاهی از شرایط مناسب کوهپیمایی با کارشناس فنی ما مشاوره کنید .

صعود به قله چقدر زمان می برد

صعود و بازگشت از آرارات حدود 5 روز زمان می برد . کوه آرارات دو پناهگاه در ارتفاعات 3200 متری و 4200 متری دارد و صعود از پناهگاه دوم تا قله به طور معمول 6 الی 8 ساعت طول خواهد کشید . از آنجایکه در این ارتفاع مسیر برفی و پرشیب است استفاده از کرامپون ضروری است . در 200 متر آخر صعود به تبریخ نیز نیاز خواهید داشت .

 

تجهیزات لازم

• عصای کوهنوردی
• چکمه های معمولی و کوهنوردی
• یک کوله پشتی بزرگ و کوچک
• کیسه خواب گرم (با بالشتک یا تشک بادی)
• عینک آفتابی مناسب کوهنوردی
• لباس اسکی/کوهنوردی ، کلاه ، دستکش
• چراغ قوه کوهنوردی
• لوسیون های ضد آفتاب
• چندین مجموعه لباس زیر (جوراب ، تی شرت ، …).
• برای تلفن ها ، دستگاه های فیلمبرداری و عکس ، توصیه می کنیم چندین دستگاه شارژ داشته باشید: باتری ، پاوربانک و غیره.

کارشناسان با تجربه تور صعود به قله آرارات شما را در شناسایی و تهیه تجهیزات مناسب کوهپیمایی یاری خواهند کرد .

بهترین فصل برای صعود به قله آرارات

ماه های تابستان را برای کوهپیمایی خود انتخاب کنید. از خرداد تا شهریور می توانید به کوهپیمایی بروید اما بهترین شرایط آب و هوایی در ماه های تیر و مرداد است. آب و هوا در این بازه زمانی پایدارتر است ، و همین امر تجربه شما را در کوهپیمایی آسان می کند.

تور صعود به قله آرارات ترکیه و شناخت بهترین فصل صعود به قله

کوهپیمایی در زمستان را فقط برای کوهنوردان با تجربه توصیه می کنیم. از اواسط مهر تا اوایل اسفند ، صعود به قله آرارات به دلیل وزش باد شدید ، بارش برف شدید ، شرایط مه آلود و دمای بسیار پایین می تواند واقعاً دشوار باشد.

هزینه سفر به قله آرارات

 • هزینه های صعود به قله آرارات به شرح زیر میباشد :
  هزینه بلیط اتوبوس تهران تا بازرگان
 • پرداخت عوارض خروج از کشور
 • هزینه ماشین ون تا هتل در شهر دوغوبایزید
 • هزینه دو شب اقامت در هتل در شهر دوغوبایزید
 • هزینه مجوز صعود و لیدر محلی
 • هزینه ماشین ون تا روستای علی کوویی
 • هزینه قاطر تا کمپ اول و کمپ دوم و برعکس
 • هزینه ماشین ون برای برگشت به هتل
 • هزینه ماشین ون تا برگشت به مرز
 • هزینه خورد و خوراک داخل شهر

اینها لیست هزینه سفر به قله آرارات ترکیه بود که به صورت خلاصه لیست کردیم شما میتوانید به نسبت برنامه خود این هزینه ها را کم یا زیاد کنید .

 

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و بهرهمندی از کارشناسان با تجربه و متخصص در زمینه تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیزان است . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید .

 

نمایش بیشتر

شامل / مستثنی است

 • ترانسفر از تهران با اتوبوس vip تا مرز بازرگان و برگشت همین مسیر
 • ترانسفر از مرز بازرگان تا تا روستای علی اوباسی در ارتفاع ۲۲۰۰ متری
 • ترانسفر از روستای علی اوباسی به شهر دوغوبایزید
 • دو شب اقامت در بهترین هتل شهر دوغوبایزید همراه با صبحانه
 • گاید ایرانی همراه تیم با تجربه چندین بار صعود در فصل های مختلف
 • مربی و گاید مجرب و با سابقه ترک همراه تیم
 • حمل بار با قاطر در مسیر رفت و برگشت در تمام مسیر صعود هر نفر ۲۰ کیلو
 • وسيله نقليه ميني بوس در اختیار
 • کلیه وعده غذایی کوه
 • نهار وشام هتل شهر دوغوبایزید
 • عوارض خروج از کشور
 • هر گونه خدمات امداد ونجات (شامل : اعزام هلیکوپتر ، هزینه های بیمارستانی ،آمبولانس ، خدمات پزشکی و…)
 • هزینه تست کرونا در رفت و برگشت

موقعیت تور

Created with Sketch. ترکیه / دوغوبایزید

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس 0 بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 180 دلار

ممکن است دوست داشته باشید