از 1050 دلار
رزرو آنلاین

تور صعود به قله البروس روسیه

Created with Sketch. روسیه / روستای چیگت
دارای امتیاز نیست

مدت زمان

8 روز 7 شب

نوع تور

تور روزانه

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

تور صعود به قله البروس  Elbrus mountain با داشتن راهنماهای با تجربه و آشنا به اصول فنی کوهنوردی با در نظر گرفتن همه موارد لازم برای ایمنی  خاطره ای به یادماندنی را در صعود به این قله اروپایی زیبا برای شما به ارمغان می آورد .

تور صعود به قله البروس آشنایی با طبیعت منطقه

کوه البروس مقصدی بسیار محبوب برای کوهنوردان با تجربه و آماتور است . سهولت نسبی صعود این قله  یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم علاقه مند به صعود این قله هستند . در سال 1964 یک پایگاه گردشگری و کوهنوردی با امکانات ورزشی در منطقه البروس تاسیس شد.

در شرایط مناسب آب و هوایی و تجهیزات مناسب هر فردی می تواند این کار را انجام دهد . صعود به قله به لحاظ فنی دشوار نیست . اگرچه نباید تصور کنید که صعود به البروس یک کوهپیمایی ساده است .

حقیقت این است که هر ساله کوهنوردانی در راه صعود به قله جان خود را از دست می دهند . دلایل اصلی بروز چنین اتفاقاتی ،هوای بد ، دید ضعیف و عدم سازگاری است .

بنابراین اگر آماتور هستید هرگز فکرش را نکنید که بدون راهنما عازم این کوه زیبا و خشن شوید . هرچند حتی اگر حرفه ای هم باشید بهتر است که به صورت انفرادی اقدام به صعود نکنید . این را بدانید که متاسفانه کوهنوردی انفرادی در بسیاری از موارد ماجراجویی بی بازگشت است .

کوه البروس

کوه البروس بلندترین نقطه در منطقه قفقاز و بلندترین قله در قاره اروپا و یکی از قلل هفتگانه جهان است . نام این قله با نام رشته کوه البرز هم ریشه است و هر دو شکلی از یک واژه ایرانی هستند .

این کوه دارای دو قله است . قله غربی آن 5642 متر ارتفاع دارد ، قله شرقی با ارتفاع 5621 متر ، 21 متر از قله غربی کوتاه تر است .

کوه البروس بین دریای سیاه و دریاچه خزر در جنوب روسیه ، در جمهوری کاباردینو_بالکاریا قرار دارد و تنها 20 کیلومتر از مرز گرجستان فاصله دارد .

کوه البروس یک آتشفشان خفته است . آخرین فعالیت آن حدود 2000 سال پیش رخ داده است . دو قله البروس در واقع دو دهانه آتشفشانی هستند که دهانه آنها با برف و یخ پوشید ه شد ه است . در سرتاسر دامنه های آن می توانید بقایای گدازه جامد شده را مشاهده کنید . قطر دهانه قله غربی 300 الی 400 متر است .

هنوز گازهای گوگردی در دامنه شرقی این کوه منتشر می شوند و چشمه های معدنی زیادی در امتداد نهرهای نزولی آن وجود دارد . البروس دارای 22 یخچال طبیعی است ، که منبع تغذیه رودخانه کوبان  است . این یخچالها وسعت 145 کیلومتر مربع را اشغال کرده اند و در برخی نقاط  ضخامت آن به 400 متر می رسد .

تور صعود به قله البروس با داشتن سالها تجربه در زمینه صعود این قله با شکوه بهترین خدمات را از نظر برنامه ریزی و مشاوره  ، به شما عزیزان ارائه می دهد .از طریق مشاوره با کارشناسان ما متوجه می شوید که آیا صعود به این کوه برای شما مناسب است یا خیر . یکی از پایه ای ترین اصول کوهنوردی آمادگی جسمانی است .

چالشهای صعود به قله

همانطور که  پیشتر گفتیم صعود به قله البروس از نظر فنی خیلی مشکل نیست ،چیزیکه صعود را چالش برانگیز می کند وضعیت آب و هوای منطقه است .

تور صعود به قله البروس و جاذبه های گردشگری منطقه

بارش برف و باد شدید می تواند باعث شود که کوهنوردی شما زمستانی و مشکل شود . برای صعود این قله حتما باید تجهیزات مناسب کوهنوردی بر روی برف و یخ  مثل تبر ، هد لمپ ، کرامپون ، کلنگ کوهنوردی ، عینک با لنز دوجداره و ……. به همراه داشته باشید .

راهنمای فنی تور صعود به قله البروس شما را در مورد تجهیزات لازم این سفر مطلع می کند .

مسیرهای صعود به قله البروس

مسیرهای اصلی صعود دو مسیر شمالی و جنوبی هستند . کوه آتشفشانی البروس کاملا متقارن است بنابراین هر دو مسیر از نظر شیب کاملا مشابه هستند اما مسیر جنوبی از روستای آزائو اغاز می شود و محبوبیت بیشتری دارد . این مسیر دارای تله کابین و پناهگاه است و به لحاظ زیرساخت شرایط خوبی دارد . شما می توانید قسمتی از مسیر را با تله کابین طی کنید . صعود از مسیر جنوبی 3 الی 5 روز طول می کشد .

ضلع جنوبی دارای پیست اسکی نیز هست و دارای چند روستا با امکاناتی مانند هتل و رستوران و همانطور که گفته شده تله کابین و تله سیژ است .

در ارتفاع 3000 متری پناهگاه شبه به بشگه  تعبیه شده است ، این بشکه ها قبلا برای حمل سوخت بکار می رفتند و حالا از آنها به عنوان سرپناه استفاده می شود . در صورتی که نیاز به فرود سریع داشته باشید موتورهای برفی و ریتراک نیز در این مسیر وجود دارد .

بنابراین مسیر جنوبی یک محیط آموزشی عالی برای کسانی است که به دنبال کسب تجربه صعود در برف هستند .

مسیر شمالی هیچ امکاناتی ندارد . شاید تنها حسن آن خلوت بودن مسیر است . در این مسیر باید از کمپ اصلی در ارتفاع 2550 متری تا قله را پیاده کوهپیمایی کنید . صعود در این مسیر 6 الی 8 روز به طول می انجامد . صعود از این جهت به تجربه بیشتری نیاز دارد .

ایمنی همیشه اولویت اصلی تور صعود به قله البروس است . کارشناسان ما تلاش می کنند تا کم خطر ترین تجربه کوهپیمایی را برای شما فراهم کنند .

بهترین فصل صعود به قله البروس

منطقه البروس به طور رسمی در آب و هوای قطبی طبقه بندی می شود . اب و هوای البروس را دست کم نگیرید غیر قابل پیش بینی است و حتی در ماههای پایدار تابستان یعنی تیر تا شهریور نیز تنوع زیاد اب و هوایی را نشان می دهد .

تور صعود به قله البروس و آگاهی از بهترین فصل صعود

به طور کلی فصل اصلی صعود اواسط اردیبهشت تا اوایط شهریور است . هوا در خرداد و شهریور ثبات بیشتری دارد . پدیده های سرمای شدید و وزش باد های تند در کوه البروس دائمی هستند و حتی در اوج تابستان نیز باید برای انها امادکی داشته باشید.

در بالای خط برف دمای هوا منهای 30 درجه سانتی گراد می شود و وزش باد بسیار شدید است . این شرایط مشکلات زیادی را فراهم می کند مخصوصا در هنگام روز و موقع صعود باعث کاهش میدان دید می شود و ممکن است کوهنوردان لباس مناسب به تن نداشته باشند .

تور صعود به قله البروس با برنامه ریزی مناسب و پیگیری مجدانه وضعیت آب و هوا از منابع معتبر، و تمرکز بالا بر امنیت  گروه در کل مسیر صعود ،  شرایط ایده آلی را برای شما فراهم می کند .

رعایت اصول ایمنی در کوهنوردی

کوهنوردی در سرما و برف می تواند شرایط را در هر کوهی خطرناک و حادثه خیز کند . دانستن بعضی اصول ایمنی می تواند تا حدود بسیار زیادی از حوادث جلوگیری کرده و امنیت شما را تضمین کند .

قانون ساعت 14 : معمولا باید قله قبل از ساعت 11 صعود شود اگر در ساعت 14 هنوز موفق به صعود نشدید باید از هر جای مسیر که هستید به ارتفاع پایین تر برگردید . معمولا تغییرات شدید آب و هوایی در کوهستان در بعد از ساعت 14 رخ می دهد .

حفظ شارژ موبایل : معمولا در هوای بسیار سرد کوهستان موبایل اولین وسیله است که از کار می افتد . بهتر است که گوشی همراه خود را در پوششی مناسب قرار دهید تا در معرض هوای سرد قرار نگیرد .

زمان بندی درست  در صعود و فرود : بیشتر حوادث کوهپیمایی معمولا در مسیر بازگشت رخ  می دهند چراکه افراد بعد از صعود نفسگیر زمان مناسبی را به استراحت و تجدید قوا اختصاص نمی دهند . همیشه بعد از صعود مکان مناسبی را برای چادر زدن و استراحت در نظر بگیرید .

به یاد داشته باشید قبل از اینکه اقدام به صعود کنید اطلاعات لازم را در مورد لوازم مورد نیاز صعود و شرایط کوهپیمایی ، در کوه مورد نظر را از افراد باتجربه و حرفه ای کسب کنید .

همیشه قبل از اینکه شروع به کوهپیمایی کنید دوستان خود را از مسیر صعود مطلع کنید زیرا در این شرایط در صورت لزوم ، عملیات کمک رسانی سریعتر انجام می شود .

تور صعود به قله البروس و نکات ایمنی که باید بداینم

برنامه ریزی برای صعود به قله را به کارشناسان فنی تور صعود به قله البروس بسپارید و با خیالی آسوده و بی دقدقه از کوهپیمایی خود لذت ببرید . تور صعود به قله البروس به مدد سالها تجربه امنیت و آرامش شما را در طول صعود تضمین می کند .

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای داخلی و خارجی ، کوهنوردی ، صخره نوردی ، یخنوردی ، طبیعت گردی و داشتن کارشناسان کارآزموده و متخصص در زمینه تجهیزات کوهنوردی اماده پاسخ گویی به شما عزیزان است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید .

 

 

 

 

نمایش بیشتر

شامل / مستثنی است

 • اخذ ویزای روسیه
 • هزینه ثبت اقامت در روسیه
 • مجوز صعود به قله البروس
 • ترانسفر رفت و برگشت زمینی ۵ ساعته از فرودگاه مینرال ودی به روستای چگت
 • ترانسفر زمینی از روستای چگت به ایستگاه تله کابین و بلعکس
 • گاید روسی مجرب در کنار تیم
 • گواهی صعود قله البروس
 • دو شب اقامت در هتل ۳ ستاره در روستای چگت با صبحانه
 • سه شب اقامت در پناهگاه های مجهز مسیر صعود قله البروس
 • مربی و لیدر فارسی زبان همراه تیم
 • بلیط رفت و برگشت تله کابین و تله سیژ تا ایستگاه کاراباشی
 • حمل بار تا پناهگاه اصلی با تله کابین
 • تجهیزات فنی عمومی روز صعود قله (طناب و پیچ یخ و…)
 • ترانسفر رفت و برگشت از فرودگاه مسکو به هتل
 • دو شب اقامت در هتل سه ستاره با صبحانه در مسکو
 • گشت شهری مسکو
 • بلیط هواپیما بین المللی و داخلی( طبق نرخ درج شده روی بلیط) به مبلغ دلاری اضافه خواهد شد
 • هر گونه خدمات امداد ونجات (شامل : اعزام هلیکوپتر ، پیست کوب ،اسنو تراک ،آمبولانس ، خدمات پزشکی و…)
 • وعده های غذایی کوه
 • نهار و شام هتل
 • عوارض خروج از کشور
 • پرداخت انعام به گایدهاو پرسنل محلی
 • استفاده از خودرو پیست کوب جهت انتقال نفرات به ارتفاعات بالا در روز صعود قله
 • هزینه ورودیه ها مکان های دیدنی در گشت شهری مسکو

موقعیت تور

Created with Sketch. روسیه / روستای چیگت

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس 0 بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 1050 دلار

ممکن است دوست داشته باشید