از 250 دلار
رزرو آنلاین

تور صعود به قله کازبک گرجستان

Created with Sketch. گرجستان / روستای کازبکی
دارای امتیاز نیست

مدت زمان

7 روز 6 شب

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

همراه با تور صعود به قله کازبک Kazbek mountain  خاطره‌ای ماندگار از صعود به یکی از زیباترین کوه‌های خط‌الرأس قفقاز را خواهید داشت . اگر کوهنوردی و پیاده‌ روی تنها  یک چالش فیزیکی برای شما نیست  ، بلکه از دیدن مناظر نفس‌ گیر ، آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و شنیدن افسانه‌های محلی به وجد می‌آیید کازبک  کوهی است، که قطعا باید از آن بالا بروید .

تور صعود به قله کازبک و شناخت مسیرهای صعود

کوه کازبک

گرجی‌ها این کوه را  مکین وارتسوری  Mqinvartsveri  می‌نامند که  ، به‌ معنای قله پوشیده از یخ است. کوه  کازبک  در شرق رشته ‌کوه قفقاز در مرز مشترک روسیه و گرجستان قرار دارد . این کوه با ارتفاع ۵۰۵۴ متر یکی از ۱۰ قله‌ی بلند روسیه محسوب می‌شود .  صعود به این کوه از جهت گرجستان ساده‌ تر است.

کوه  کازبک  آتش‌فشانی خاموش است که آخرین فعالیت آن در ۶۵۰ قبل‌ از میلاد رخ داده ‌است . کوه کازبک یک  یخچال طبیعی بسیار محبوب نه‌ تنها در گرجستان بلکه در سراسر جهان است . هرساله در تابستان طبیعت گردان و کوهنوردان زیادی برای دیدن این یخچال و مناظر فوق‌العاده‌ی آن به این منطقه ( روستای کازبکی )  می‌آید.

مشاهده چشم‌اندازهای کوه‌های قفقاز از ارتفاع ۵۰۵۴ متری طلوع خورشید و افق دید وسیع باعث هیجان و شگفتی بیننده می‌شود . تور صعود به قله کازبک با بهترین زمان‌بندی این امکان را فراهم می‌کند که ضمن صعود به قله از زیبایی‌ها و نقاط دیدنی منطقه نیز بهره‌مند شوید.

تاریخچه صعود به  قله کازبک

براساس منابع تاریخی کوه  کازبک  اولین‌ بار توسط  یک کشیش محلی فتح شد. پس‌از آن چند نفر تلاش کردند تا به قله برسند اما موفق نشدند . قله  کازبک  در سال ۱۸۶۸ توسط  یک  گروه کوهنوردی  انگلیسی متشکل از داگلاس فرشفیلد ،  آدولف مور ، چارلز تاکر ، و به کمک راهنمایان محلی روستای  کازبکی  رسماً صعود شد .

راهنمای با تجربه تور صعود به قله کازبک در هر نقطه از مسیر شما را در جریان داستانها و تاریچه مهم هر مکان قرار می دهد دانستن این اطلاعات و آگاهی  از آنها می تواند بر لذت سفر بیافزاید .

 

جاذبه‌های منطقه

همان‌طور که پیشتر گفته شد کوه کازبک  در روستای کازبکی  قرار دارد . علاوه ‌بر یخچال‌های طبیعی یکی دیگر از جاذبه‌های این منطقه  کلیسای گرگتی است .

تور صعود به قله کازبک و جاذبه های گردشگری منطقه

کلیسای ترینیتی گرگتی به عنوان یکی از منحصربه‌ فردترین کلیساهای گرجستان شناخته می‌شود. در مورد ترینیتی افسانه‌ها و داستان‌های کهن جالبی نقل می‌شود که در صورت تمایل می‌توانید درباره آنها مطالعه کنید . این کلیسا در ارتفاع ۲۲۰۰ متری دامنه جنوب شرقی کازبک قرار دارد.

جدا از بحث تاریخی و مذهبی چیزی که بازدیدکنندگان را تا اینجا می‌کشاند طبیعت نفس‌گیر منطقه است. در اطراف کلیسا انواع مزارع اسب سواری، آب زلال رودخانه چخری، دشت‌های سرسبز و… وجود دارند.

اما خاص‌ترین جاذبه طبیعی اطراف مربوط به یخچال طبیعی است. اگر بعد از رسیدن به کلیسا حدود 16 کیلومتر پیاده‌روی کنید به یخچال گرگتی می‌رسید. به هر حال یخچال‌های طبیعی جاذبه ویژه‌ای هستند که دیدن آن خالی از لطف نیست .

جاذبه دیگر منطقه ، غار بتلمی betlemi  است که افسانه های جالبی در مورد آن نقل می شود.

این افسانه ها و داستانها با فرهنگ مردم منطقه اجین شده است یکی از راههای شناخت فرهنگ هر قومیت آگاهی از افسانه های بومی مردم منطقه است . تور صعود به قله کازبک با برخورداری از راهنماهای با تجربه و آشنا با فرهنگ منطقه  با نقل این حکایتها  خاطره ای دلنشین بای شما به ارمغان می اوردند .

وضعیت آب و هوایی کازبک

ویژگی بارز آب و هوای  کوه تغییر پذیری و نوسان آن است . در کوه‌ها شرایط آب ‌و هوایی می‌تواند ظرف چند دقیقه به‌ شدت تغییر کند. پیش ‌بینی پدیده‌های هواشناسی در کوه  کازبک  با توجه به وسعت منطقه کار مشکلی است .

نکته این است که هیچ قله دیگری به ارتفاع کوه  کازبک  در مجاورت آن وجود ندارد . کوه‌های اطراف نسبتاً پائین‌تر هستند و این شرایط باعث می‌شود  کوه  به‌ معنای واقعی کلمه پدیده‌های خطرناک هواشناسی را به خود جذب کند .

بنابراین  اطلاع از پیش‌بینی وضعیت هوا  یک روز قبل  از صعود  ، بعد از ساعت ۶ بعدازظهر و همچنین صبح روزی ‌که می‌خواهید عازم کوه شوید الزامی است .  یکی از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی وضعیت هوای کوهستان‌ها www.mountain –forcast.com  است.

تور صعود به قله کازبک  با بهرهمندی از کارشناسان فنی کارازموده و با تجربه با آگاهی کامل از وضعیت جوی و در نظر گرفتن شرایط مناسب بهترین زمان صعود به قله را درنظر خواهد داشت . شما می توانید بدون نگرانی با تکیه بر دانش این کارشناسان صعودی بی خطر را تجربه کنید .

مسیرهای صعود به قله کازبک

صعود به قله کاز بک  از ۲ مسیر روسیه و گرجستان انجام می‌شود . مسیر گرجستان به دلیل این‌که به‌لحاظ فنی آسان‌تر است بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد در این جهت مسیر جنوب شرقی محبوبیت بیشتری دارد.

به یاد داشته باشید که کوهنوردی در کوه  کازبک  بیشتر شامل یخ‌نوردی است پس اطلاع از فنون آن برای کوهنورد الزامی می‌باشد . این کوهستان با تمام زیبایی‌هایش می‌تواند مکانی خطرناک و پرچالش باشد.

تور صعود به قله کازبک و آشنایی با روشهای مناسب کوهپیمایی در منطقه

 بهتر است که بدانید کوه  کازبک  با کوهنوردان  انفرادی میانه‌ای ندارد . پس حتما باید گروهی صعود کنید  . پیداست استفاده از راهنمای باتجربه برای اطمینان از شرایط ایمن صعود ابسیار ضروری  است  . در مسیر کوهنوردی اعضای گروه باید با طناب به یکدیگر متصل باشند .

عده‌ای از کوهنوردان کوه کازبک را اورست کوچک می‌نامد و شرایط صعود به آن را قابل‌ مقایسه با اورست می‌داند .به‌طورکلی مسیر سفر  از ایران  تا کوه کاذب به این شکل است که  معمولا راهنماهای محلی در فرودگاه تفلیس با شما ملاقات می‌کنند و سپس از آن‌جا به روستای کازبکی  می‌روید .

از روستای کازبگی  نیز به  ایستگاه هواشناسی  در ارتفاع ۳۶۵۰ متری رفته وشب را در آنجا می مانید از اینجا نقطه اصلی شروع کوهپیمایی به سمت قله  رسما آغاز می شود .

تور صعود به قله کازبک با  تکیه بر سالها تجربه صعود به این قله زیبا و شناخت کامل از اقلیم منطقه و مسیرهای مناسب صعود سفری ایمن را برای شما رقم می زند .

بهترین زمان برای صعود

بهترین زمان کوهنوردی در کازبک  خرداد  ماه تا مهر ماه  است  . برای صعود به قله مرداد تا شهریور زمان مناسبی است زیرا در این بازه زمانی وضعیت آب‌ و هوا نسبتاً پایدار است . کوه‌پیمایی در پاییز و زمستان با روزهای کوتاه و هوای سرد و بارش شدید برف و  وزش باد های بسیار تند  همراه است .

در شرایط بد جوی سرعت باد در کوه کازبک  حتی در ایستگاه هواشناسی ( اولین پناهگاه ) می تواند به 70 الی 80 کیلومتر بر ساعت برسد که در این شرایط می تواند حرفه ای ترین چادرهای کوهنوردی  از جای خود بلند کند . مشخص است که در چنین شرایطی صعود به قله باید متوقف شود .

در وضعیت  مطلوب جوی  سرعت باد 20 الی 30 کیلومتر بر ساعت است .  در فصل زمستان بارش برف می تواند تا حدود بسیار زیادی از سرعت کوهنوردان بکاهد . البته نا گفته نماند که در فصل تابستان نیز برف در ارتفاعات 4000 متری می بارد حتی ممکن است در پناهگاه ایستگاه هواشناسی نیز شاهد بارش برف باشید .

در هنگام صعود استفاده از عینک با شیشه های یخچالی دسته 4 ( فقط دسته 4 )  می تواند باعث حفظ بینایی شما شود .

تور صعود به قله کازبک و شناخت وضعیت مناسب جوی برای صعود

مهمترین وظیقه راهنمای تور حفظ جان اعضای گروه است . گاهی با بد شدن وضعیت آب و هوا بهترین تصمیم انصراف از صعود است . کارشناسان کارازموده تور صعود به قله کازبک با در نظر گرفتن این مهم امینت شما را در این کوهپیمایی تضمین می کنند .

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج ایران و کارشناسان متخصص در زمینه ابزارهای کوهنوردی ، صخره نوردی ، یخنوردی آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

نمایش بیشتر

موقعیت تور

Created with Sketch. گرجستان / روستای کازبکی

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس 0 بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 250 دلار

استعلام

ممکن است دوست داشته باشید