از 1950 دلار
رزرو آنلاین

تور صعود به قله کلیمانجارو

Created with Sketch. آفریقا / تانزانیا
دارای امتیاز نیست

مدت زمان

7 روز 6 شب

نوع تور

تور روزانه

اندازه گروه

نامحدود

زبان

___

بررسی اجمالی

تور صعود به قله کلیمانجارو  Mount Kilimanjaro شما را به کوهپیمایی بر چهارمین قله بلند جهان و بام آفریقا دعوت می کند . کوهی که علارقم ارتفاع زیادش برای صعود به آن نیازی به تجربه خاص کوهنوردی و تجهیزات فنی نیست . به همین علت کوه کلیمانجارو در بین کوهنوردان حرفه ای و آماتور محبوبیت زیادی دارد .

تور صعود به قله کلیمانجارو و شناخت اقلیم منطقه

جدای از صعود به کوه کلیمانجارو سفر به آفریقا می تواند تجربه جالبی باشد . اینکه می توانید حیواناتی مثل  زرافه ، فیل و … را در سکونتگاه اصلی آنها مشاهده کنید واقعا جالب توجه  است . با ما همراه باشید تا با جاذبه های این کوه آشنا شوید .

کوه کلیمانجارو

کوه کلیمانجارو در شرق آفریقا و در شمال کشور تانزانیا در نزدیک مرز این کشور با کنیا واقع شده است . این کوه  دارای سه مخروط آتشفشانی به نامهای کیبو، ماونزی و شیرا است . کلیمانجارو یکی از کوههای مستقل جهان است ( رشته کوه متعدد ندارد ) . کوههای مستقل مثل کلیمانجارو معمولا بر اثر فعالیتهای آتشفشانی بوجود می آیند .

کوه کلیمانجارو  با ارتفاع ۵۸۸۵ متر از زمین  و ۵۸۹۵ متر از سطح دریا، بلندترین کوه آفریقا و چهارمین قله بلند جهان است . کیبو بلندترین قله کلیمانجارو است، مخروط آتشفشانی ماونزی با ارتفاع ۵۱۴۹ متر از سطح دریا به عنوان دومین  قله بلند قاره قرار دارد و شیرا با ارتفاع ۴۰۰۵ متر سومین قله آن به‌شمار می‌آید.

کوه کلیمانجارو در فاصله 205 مایلی خط استوا در کشور تانزانیا واقع شده است. وقتی کاشفان اولیه گزارش کردند که یخچال هایی را در بالای کلیمانجارو مشاهده کرده اند ، مردم آنها را باور نکردند زیرا تصور می شد که تشکیل یخچال در نزدیک خط استوا  غیرممکن است.

کوه کلیمانجارو یک آتشفشان چینه ای است (اصطلاحی برای آتشفشان بسیار بزرگ ساخته شده از خاکستر ، گدازه و سنگ ). شیرا و ماونزی آتشفشان های خاموش  هستند ، به این معنی که هیچ فعالیتی در زیر این مخروط ها وجود ندارد.

تور صعود به قله کلیمانجارو به شما پیشنهاد می دهد چناچه تجربه صعود به قلل مرتفع را ندارید ولی قصد دارید به کلیمانجارو صعود کنید ، مشاوره با کارشناسان ما می تواند برای شما بسیار سودمند باشد .

 

بهترین زمان صعود

بهترین زمان برای صعود به کوه کلیمانجارو ، خشک ترین ماه های سال ، به ویژه دی و بهمن و مرداد تا شهریور است. اما در زمانهای  بین دی تا اواسط اسفند یا بین خرداد و مهر نیز امکان مطلوب شدن  شرایط جوی وجود دارد .

به طور کلی آب و هوای کلیمانجارو در بیشتر مواقع سال برای کوهنوردی مناسب است . البته لازم به ذکر است که در شرایط بارندگیهای موسمی تانزانیا شرایط جوی در این منطقه می تواند بسیار بد شود .

تور صعود به قله کلیمانجارو و آشنایی با وضعیت اکولوژیکی مسیر صعود تا قله

میزان بارندگی در خرداد و مهر تا آذر معمولا زیاد است . بارش زیاد در این فصول می تواند باعث تشکیل گل و لای در مسیر کوهنوردی شود . همچنین بر اثر تراکم ابر و مه چشم انداز دشت سرنگتی و کوه مرو Meru کاملا از دید پنهان می شوند .

پس از اتمام فصل باران های موسمی جنوب شرقی ، تقریباً سه ماه شرایط آب و هوایی خشک است . در این شرایط می توایند از صعود در هوای صاف لذت ببرید . فاصله بین دی ماه تا اسفند نیز شرایط مطلوبی برای کوهپیمایی است اما باید بدانید که در این فصل هوای سردتر و احتمال بارش برف در قله کیبو زیاد است .

تور صعود به قله کلیمانجارو با بررسی دقیق گزارشات وضعیت هوا در منطقه و سالها تجربه حاصل صعودهای متعدد به این قله بهترین زمان صعود را برنامه ریزی می کند .

تاریخچه صعود

کوه کلیمانجارو برای اولین بار در سال 1889 توسط زمین شناس آلمانی هانس مایر ، کوهنورد اتریشی لودویگ پورتشلر و راهنمای محلی یوهانی کینالا لاوو صعود شد .

مایر در سال 1887 ، برای اولین بار توانست خود را به پایگاه کیبو برساند اما مجبور شد از  نیمه راه بازگردد زیرا آمادگی  لازم برای کوهپیمایی در شرایط برفی را نداشت.

او دومین تلاش خود را در سال 1888 انجام داد که آن هم ناموفق بود. اما این به خاطر خود کوه نبود ، بلکه به این دلیل بود که مایر به عنوان بخشی از شورش ابوشیری ، هنگامی که جمعیت عرب و سواحیلی علیه مبلغان  آلمانی قیام کردند ، توسط محلی ها اسیر و به عنوان زندانی نگهداری شد. وی پس از پرداخت جریمه  آزاد شد.

مایر سرانجام در سال 1889 موفق شد. تیم پشتیبانی او شامل یک راهنما ، دو رهبر قبایل محلی ، 9 باربر و یک آشپز بود. آنها از لبه جنوبی دهانه به قله رسیدند. مسیر مارانگو توسط مایر برای اولین بار پیموده شد .

تور صعود به قله کلیمانجارو با کمک راهنماهای مجرب و حرفه ای گروه با هدف تامین امنیت و آرامش شما بهترین زمان بندی را برای صعود به قله در نظر خواهد داشت.

مسن ترین و جوان ترین افرادی که تا کنون کلیمانجارو را فتح کرده اند

هر کسی که از آمادگی جسمانی  برخوردار باشد می تواند از کلیمانجارو صعود کند.  زن 89 ساله آمریکایی آن لوریمور ، به رهبری Ultimate Kilimanjaro®  مسن ترین فردی است که در سال 2019 کلیمانجارو را صعود کرده است. پیش از او دکتر فرد دیستل هورست 88  ساله موفق به صعود شده  بود .

تور صعود به قله کلیمانجارو و آشنایی با مسن ترین و جوان ترین افرادی که قله را صعود کرده اند

جوانترین فردی که به کلیمانجارو صعود کرد ، Coaltan Tanner آمریکایی است ، که در شش سالگی در سال 2018 به قله رسید .

تور صعود به قله کلیمانجارو با برنامه ریزی قابل انعطاف خود شرایط را برای کوهپیمایی طیفهای مختلف سنی فراهم می کند . کارشناسان تور مجدانه در تمام طول مسیر شرایط مطلوب برای صعود تمام اعضای گروه را در نظر دارند .

شرایط اکولوژیکی متفاوت مسیر صعود

هنگام صعود به کلیمانجارو ، کوهنوردان در مسیر خود به سمت بالا پنج منطقه اکولوژیکی مجزا را تجربه خواهند کرد. این شامل:

 

بوشلند/منطقه زیر کشت: 800 متر

منطقه جنگلی بارانی: 2800 متر

منطقه بایر/منطقه مورلند: 4000 متر

منطقه کوهستانی : 5000 متر

منطقه قطبی: بالاتر از 5000 متر

 

شرایط آب و هوایی در نزدیکی کوهستان ، گرمسیری تا نیمه معتدل است و در تمام طول سال نسبتاً پایدار است. دشتهای پایینی گرم و خشک هستند. با نزدیک شدن به منطقه جنگلی ، شرایط به طور فزاینده ای گرم و مرطوب می شود.

هر منطقه با افزایش ارتفاع سردتر و خشک تر می شود. در نتیجه زندگی گیاهی و جانوری نیز با افزایش ارتفاع از بین می رود. قله کلیمانجارو شرایطی  قطبی دارد و پوشیده از یخ و سنگ  است .

تور صعود به قله کلیمانجارو با آگاهی کامل از اقلیم منطقه سفری سرشار از خاطرات به یادماندنی و تجربه های با ارزش را برای شما رقم خواهد زد .

مسیرهای صعود

برای رسیدن به بلندترین قله آفریقا ، هفت مسیر صعود مجزا وجود دارد! هر مسیر صعود همراه با چالش ها ، چشم اندازها و مدت زمان خاص خود است.

 

توجه داشته باشید  که انتخاب مسیر یکی از مهمترین مواردی است که قبل از صعود به کلیمانجارو باید به آن توجه کنید. خوشبختانه این واقعیت که اکثریت قریب به اتفاق کوهنوردان یکی از سه مسیر اصلی را طی می کنند ، کارها را کمی ساده تر می کنند این سه مسیر شامل :

مسیر ماچامه

مسیر مارانگو

مسیر رونگی

 

از میان این سه مسیر ماچامه با هفت روز زمان برای صعود ، بهترین انتخاب  است . این مسیر انتخاب تورهای کوهنوردی است زیرا شرایط  بسیار خوبی برای  سازگاری با ارتفاع ارائه می دهد.

توجه داشته باشید اصلی ترین مشکلی که در صعود به این قله وجود دارد سازگاری با ارتفاع است . در شرایطی که کوهنوردان مسیرهای کوتاه تر را انتخاب می کنند زمان کافی برای سازگاری نداشته و دچار بیماری ارتفاع می شوند که همین مسئله باعث می شود که موفق به صعود نشوند.

تور صعود به قله کلیمانجارو و شناخت بهترین فصل صعود به قله

دقدقه انتخاب مسیر و چگونگی شرایط صعود را به کارشناسان تور صعود به قله کلیمانجارو بسپارید و با آسودگی خاطر از صعود خود لذت ببرید .

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه ارزشمند در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و بهره گیری از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه تجهیزات کوهنوردی ، یخنوردی ، صخره نوردی  و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

موقعیت تور

Created with Sketch. آفریقا / تانزانیا

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس 0 بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 1950 دلار

ممکن است دوست داشته باشید