از 600000 تومان
رزرو آنلاین

تور صعود قله دماوند بام ایران

Created with Sketch. مازندران / روستای ناندل
دارای امتیاز نیست

مدت زمان

3 روز 2 شب

نوع تور

تور ویژه

اندازه گروه

15 نفر

زبان

___

بررسی اجمالی

تور صعود به قله دماوند Mount Damavand  یک راه ایمن و مطمئن برای بازدید از بلندترین کوه آتشفشان آسیا و بلندترین قله خاورمیانه است . کوه دماوند از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیها اهمیت و جایگاه ویژه ای داشته است . از شاهنامه فردوسی تا شعر زیبای ملک الشعرای بهار، دماوند همیشه سمبل استقامت و پاکی و قدرت ما ایرانیان بوده است .

تور صعود به قله دماوند و شناخت طبیعت منطقه دماوند

 

هر ایرانی علاقه مند به کوهنوردی تمایل دارد حداقل یکبار در عمر خود تجربه صعود این قله زیبا را داشته باشد . هیچ تجربه ای شبیه ایستادن در بالای کوه نیست ، در حالی که ابرها و بقیه جهان به زیر پای  شما کشیده شده اند.

نشاط از اتمام یک صعود دشوار ، رفاقت شکل گرفته بین شما و همنوردان گروه ، آگاهی از  اینکه کاری انجام داده اید که تعداد کمی از افراد دیگر انجام می دهند و این احساس که واقعاً در بام  ایران هستید. جای تعجب نیست که وقتی شروع به کوه نوردی می کنید ، هرگز نمی خواهید متوقف شوید.

صعود به قله دماوند جدای از هیجانی که به همراه دارد تجربه و آمادگی جسمی لازم را نیز طلب میکند ، استفاده از یک راهنمای ورزیده و آشنا به مسیرهای درست و ایمن و تجهیزات لازم کوهنوردی ، می تواند تجربه زیبا و به یاد ماندنی از صعود را برای شما رقم بزند.

جان مویر(john Muir ) طبیعت شناس و متخصص حفاظت از طبیعت نقل قولی دارد که حرف دل همه طبیعت دوستان به ویژه کوهنوردان است :

کوهها مرا می خوانند  و من باید بروم

کوه دماوند

دماوند در فرهنگ معین این طور معنی شده است : دم (دمه، بخار) + آوند = دماوند؛ دارای دمه و دود و بخار (آتشفشان).  کوه دماوند در البرز مرکزی با ارتفاع 5610 متر دوازدهمین قله بلند جهان است . این قله در 26 کیلومتری شمال غربی شهر دماوند و 62 کیلومتری جنوب غرب آمل و 69 کیلومتری شمال شرقی تهران واقع شده است .

تور صعود به قله دماوند و شناخت مسیرهای درست صعود به قله

کوه دماوند دوازدهمین قله مرتفع جهان  است  و در آسیا پس از اورست بلندترین قله محسوب  میشود . دماوند یکی از هفت قله آتشفشانی جهان است . کوه دماوند برای اولین بار در سال 1937 توسط  w.Thaylor Thomson     فتح  شد  .

شهرهای رینه و گزنک در دامنه این کوه قرار دارند . رودخانه تینه از شمال ، رودخانه هراز از سمت جنوب و شرق و رودخانه لار و دیو آسیاب از سمت غرب و رودخانه پنج او (پنج آب ) از شرق این کوه را محصور کرده اند .

کوه دماوند در تاریخ سی‌ام تیرماه سال ۱۳۸۷ به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران در قالب میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملّی ایران ثبت شد.

روز ملی دماوند هم‌زمان با تیرگان در مازندران با نام تیرماه سیزده شو در شب سیزدهم تیر ماه برگزار می‌شود .انجمن دوست داران دماوند کوه، هر ساله این جشن را در روز سیزدهم تیر در دامنه‌های قله دماوند در «شهر رینه لاریجان شهرستان آمل» برگزار می‌کنند. این جشن به ثبت ملی نیز رسیده‌است.

کوهنوردی با تور صعود به قله دماوند این امکان را برای شما فراهم می کند که ضمن صعود به این قله با شکوه ، اطلاعات مفیدی در موردجغرافیای منطقه و تاریچه آن کسب کنید. آگاهی و شناخت مسیر احساس امنیت و لذت سفر را دوچندان می کند .

 

جاذبه های طبیعی کوه دماوند

کوه دماوند طبیعتی بکر و چشم نواز دارد ، که تنها پذیرای چشمان  کوهنوردان با همتی است که مسیر را تا قله می پیمایند. کوهپیمایی با تور صعود به قله دماوند به مدد راهنمای با تجربه گروه امکان دسترسی به جاذبه های دماوند را برای شما به شایسته ترین وجه میسر می کند .

یخچالهای طبیعی دماوند

یخچال جبهه جنوبی

یخچال کوچکی در قسمت جنوبی دماوند در دره کافر (کافه دره) وجود دارد که یخچال جنوبی یا یخچال کافر دره نامیده می شود. این بخچال بین خط الراس مسیر جنوبی و یال ملاخرون واقع شده است.  همچنین در این مسیر آبشار یخی در ارتفاع 5100 متری واقع شده و مرتفع ترین آبشار در خاورمیانه محسوب می شود .

یخچالهای طبیعی شرقی و شمال شرقی

در دره عظیم یاخار در ضلع شرقی یخچال بزرگی به نام یخچال  یخار وجود دارد که مشهورترین و بزرگترین یخچال طبیعی کوه دماوند است ، از ارتفاع حدود 3500 متری شروع می شود و درست زیر قله قرار دارد .

این یخچال اصلی ترین منبع تغذیه کننده رودخانه تلخرود است . یخچال عروسکها  و چالچال ، دیگر یخچال های طبیعی هستند که می توان در این قسمت  به آنها اشاره کرد.

یخچال های جبهه شمالی

دو یخچال بزرگ در قسمت شمالی به نام سیوله و دوبی سل وجود دارد ، خط الراس مسیر شمالی از بین این دو یخچال می گذرد که باعث شده این مسیر نسبت به مسیرهای دیگر سردتر باشد .

یخچال طبیعی قله دماوند

آتشفشان دماوند یخچالی کوچک در دهانه قله خود دارد. یخچال طبیعی قله در بیشتر مواقع یخ زده است ، فقط در تابستان گرم ممکن است کمی آب در دهانه مشاهده شود . دهانه قله حدود 150 متر عرض و 20 متر عمق دارد.

به نظر می رسد برخی از یخچال های دماوند نمی توانند به عنوان یخچال طبیعی دائمی شناخته شوند زیرا ممکن است در تابستان گرم و خشک از بین بروند.

چشمه آبگرم دماوند

این کوه دارای چشمه های آب گرم متعددی  است که به دلیل خواص درمانی خود مشهور هستند.  مردم محلی برای تسکین علائم  بسیاری از بیماریها به آنجا مراجعه می کنند. چشمه ابگرم لاریجان معروف ترین چشمه آبگرم دماوند است .

 

آبگرم لاریجان می تواند بعد از صعودی نفس گیر مرهمی برای پاهای خسته شما باشد . برنامه ریزی برای کوهپیمایی را به گروه تور صعود به قله دماوند بسپارید و بدون دقدقه و خستگی ذهنی  از سفر خود لذت ببرید .

مسیرهای صعود به قله دماوند

به طور کلی 16 مسیر برای صعود به قله دماوند وجود دارد ، انتخاب مسیر صعود بستگی کامل به آمادگی و تجربه شما دارد . بیشتر کوهنودان حرفه ای چهار مسیر را پیشنهاد می کنند .

تور صعود به قله دماوند و شناخت یخچالهای طبیعی دماوند

مسیر جنوبی

مسیر جنوبی از تهران یا شمال به راحتی قابل دسترسی است. از طریق  جاده می توانید وارد  مسیر جنوبی شوید . فاصله نزدیک این مسیر  به تهران آن را به بهترین مسیر برای صعود تبدیل کرده است . مسیر جنوبی راه صعود به قله دماوند را کوتاه تر می کند .

پناهگاه پلور در این مسیر قرار دارد . همچنین برای حمل بار می توان از قاطر استفاده کرد . بیشتر کوهنوردانی که از غرب ، شمال شرق یا شمال به قله صعود می کنند  ، ترجیح می دهند از سمت جنوبی فرود بیایند ، زیرا مسیرهای پیاده روی آن آسان است!

در ضمن بهتر است که بدانید در صورت بروز هرگونه حادثه ، تیم های نجات  سریعتر به مسیر جنوبی می رسند. تور صعود به قله دماوند با برخورداری از لیدرهای با تجربه و کارآزموده خود این امنیت خاطر را به شما می دهد که سفری بی خطر و آرام را  خواهید داشت .

مسیر شمال شرقی

صعود به قله دماوند در این مسیر طولانی تر است وهمچنین سرما  و وزش باد در آن شدید تر است . پناهگاه تخت فریدون در ارتفاع 4500 متری در این مسیر قرار دارد .

مسیر غربی

مسیر غربی نسبت به مسیرهای دیگر شیب تند تری دارد اما هیمن شیب می تواند باعث کوتاه تر شدن  مسیر شود این مسیر داری پناهگاهی به نام سیمرغ است . مزیت این پناهگاه وجود آب در این منطقه است .

مسیرشمالی

این مسیر دشوارترین مسیر صعود به دماوند است . شیب تند، صعود را مشکل کرده و بسته به آب و هوا و فصل صعود می تواند مسیری برفی ، یخی و بادگیر باشد . این مسیر دارای دو جانپناه به نامهای 4000 و 5000 است . تور صعود به قله دماوند با در نظر گرفتن آمادگی جسمی و تجربه افراد گروه بهترین مسیر را برای صعود به قله انتخاب می کند .

بهترین فصل برای صعود به قله دماوند

از نظر تئوری ، صعود به دماوند در هر چهار فصل سال امکان پذیر است. با این حال ، تابستان بهترین فصل و زمستان سخت ترین فصل برای صعود به  کوه دماوند است. می توان ادعا کرد که قله دماوند فقط دو فصل دارد: تابستان و زمستان.

تابستان بهترین زمان برای صعود به قله  دماوند است. هوا خشک است اما در طول روز خنک و شب ، کمی بالاتر از صفر درجه است. مسیرهای پیاده روی عاری از برف هستند. در این فصل به علت افزایش تعداد کوهنوردان  پناهگاهها شلوغ هستند. از آذر قله دماوند پوشیده از برف سنگین و بادهای تند می شود .

تور صعود به قله دماوند و آگاهی از بهترین فصل صعود به دماوند

با تکیه بر تجربیات ارزنده لیدرهای تور صعود به قله دماوند شما می توانید در بهترین شرایط آب و هوایی صعودی امن و مطمئن  را تجربه کنید .

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه ارزشمند درزمینه برگزاری تورهای کوهنوردی در داخل و خارج کشور و کارشناسان مجرب در زمینه تجهیزات کوهنوردی آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند . چه کوهنوردی حرفه ای باشبید یا فردی آماتور ، کارشناسان ما برای شما برنامه ای شایسته و مناسب تدارک می بینند . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید .

های لایت ها

 • نمادهای معروف را ببینید و از دیدن کنید.
 • از پیاده روی کوتاه در نفس گیر لذت ببرید.
 • در مناظر چشمگیر دره معروف مرگ غوطه ور شوید.
 • چشم انداز با شکوه و حیات وحش نقطه ای را در یوسمیتی مشاهده کنید.

اطلاعات

شامل / مستثنی است

 • لیدر حرفه ای ارتفاع
 • حمل و نقل خصوصی
 • نیسان از ناندل
 • بیمه مسئولیت مدنی
 • حمل کوله با قاطر
 • وعده های غذایی
 • چادر ارتفاع

موقعیت تور

Created with Sketch. مازندران / روستای ناندل

سوالات متداول

تور از چه زمانی و از کجا شروع می شود؟
تور دماوند از شهر تهران شروع خواهد شد و تاریخ شروع تور 27 مرداد میباشد .
آیا قاطر را شما هماهنگ میکنید ؟
بله برای صعود با قاطر هماهنگ خواهیم شد تا نفرات کوله های خود را با قاطر تا ارتفاع 4200 متر حمل کنند.
دامنه سنی چقدر است؟
دامنه سنی این تور 18 تا 55 سال است ، به این معنی که نفرات زیر 18 سال واجد شرایط شرکت در این تور نیستند.
تور کی و کجا پایان می یابد؟
تور پس از 3 روز کوهنوردی در دامنه بلندترین قله ایران در شهر تهران به پایان خواهد رسید .

بررسی

0/5
دارای امتیاز نیست
بر اساس 0 بررسی
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد
0
در حال نمایش 1 - 0 از 0 در کل

نوشتن یک نظر

Created with Sketch.
از 600000 تومان

ممکن است دوست داشته باشید