koohgard logo
ورود | عضویت
 • ساعت و تاریخ حرکت : پنج شنبه 0000/00/00 - ساعت 00:00
 • محل حرکت : تهران ، میدان آرژانتین
 • وعده های غدایی : 2 وعده صبحانه ، 2 وعده ناهار ، 1 وعده شام
 • وسیله نقلیه : اتوبوس vip
 • زمان بازگشت : - ساعت 00:00
 • وسیله نقلیه محلی : لندرور
 • مدت تور : 2 روزه
 • ظرفیت تور : 25 نفر
خدمات تور
 • لیدر و مربی فدراسیون
 • اتوبوس VIP
 • لندرور
 • اقامتگاه محلی
 • صبحانه
 • ناهار
 • شام
لوازم ضروری

مواردی که در این سفر باید با خود به همراه داشته باشید.


 • کفش کوهنوردی
 • کفش طبیعت گردی
 • کوله پشتی یکروزه
 • کوله پشتی چندروزه
 • لباس مناسب فصل
 • پانچو
 • گورتکس
 • پولار
 • دستکش دو پوش
 • عینک آفتابی
 • عینک طوفان
لوازم پیشنهادی

مواردی که در این سفر میتوانید به همراه داشته باشید.


 • کرم ضد آفتاب
 • کلاه آفتابی
 • زیرانداز
جاذبه های تور

لیست جاذبه های گردشگری که در این تور تجربه خواهید کرد.


موقعیت بر روی نقشه
آدرس : اردبیل > لاهرود
سایر روش های پرداخت

درصورتی که ثبت نام آنلاین برای شما امکان پذیر نبود، میتوانید با بخش فروش کوهگرد تماس گرفته و پس از اطمینان از وجود ظرفیت تور، مبلغ سفر را به حساب ذیل واریز کرده و آنگاه مشخصات واریزی خود را به همکاران فروش ما اطلاع دهید.


نام بانک ملی
شماره کارت 6037-9975-0885-8215
شماره حساب 0220143594009
شماره شبا IR56 0170 0000 0022 0143 5940 09
نام صاحب کارت نسترن امیدی
کجا قراره بریم ؟

تور صعود به قله سبلان Sabalan mountain یکی از جذاب ترین و ایمن ترین روشها برای صعود به قله زیبای سبلان و بهرهمندی از مناظر خارق العاده و چشم نواز این قطعه از خاک ایران است .

تور صعود به قله سبلان و جاذبه های گردشگری منطقه

زیبایی سحر انگیز این کوه بلند و مقدس و دامنه های سرسبز آن طوری  در دل و جان  بیننده نفوذ می کند گویی قطعه ای از بهشت است  که بر زمین جای گرفته است .

در این باب افسانه ها و داستانهای جالبی نقل شده است معروف ترین آن داستان بعثت زرتشت پیامبر ایران باستان است . مردم محلی از دیرباز احترام و تقدس زیادی برای سبلان قایل بوده و هستند تا جاییکه به نام آن قسم می خورند و آن را سلطان ساوالان می خوانند .

کوه سبلان

کوه سبلان با ارتفاع 4811 متر بعد از دماوند و علم کوه سومین قله مرتفع ایران است . این کوه در شمال غرب کشور و در 25 کیلومتری جنوب شرقی مشکیین  شهر استان اردبیل قرار دارد .

سبلان یکی از 1515 قله بلند جهان است . به اعتقاد دانشمندان این کوه آتشفشان نیمه فعال و در مرحله فومرولیو (خروج بخار و گاز های گوگردی از حفره های آن ) است .

کوه سبلان از جهت شرق _غرب با جنگل های ارسباران موازی است و از جنوب غربی به کوه  (بزقوش ) و ارتفاعات سهند متصل می شود .

راهنمای تور صعود به قله دماوند با آگاهی کامل از جغرافیای منطقه و نقاط شاخص گردشگری آن در هر نقطه از مسیر شما را راهنمایی می کند .

قلل کوه سبلان

کوستان سبلان شامل سه قله است که بلندترین قله آن سلطان نام دارد . حفره آتشفشانی در جهت جنوب شرقی این قله قرار دارد که در دهانه خاموش آن دریاچه زیبا و معروف سبلان جای گرفت است .

این دریاچه بیضی شکل بوده و قطرهای آن  195 ، 80 متر و عمق  آن تقریبا 40 متر است . دمای دریاچه تابع شرایط آب و هوایی محیط بوده و در بیشتر مواقع سال به جز تابستان منجمد است .  آب دریاچه حاصل بارش برف و ذوب آن است .

دومین قله بلند سبلان حرم داغ با ارتفاع 4587 متر است . البته حرم داغ دارای سه قله میباشد که به نام حرم 1، 2 و 3 شناخته می شوند .

سومین قله کسری یا آقم داغ نام دارد ، ارتفاع آن 4577 متر است .

تور صعود به قله سبلان و طبیعت گردی در منطقه زیبای سبلان

آشنایی به مقصد و زمان بندی درست کلید صعودی بی خطر و خاطره ای به یادمانی است ، صعود انفرادی یعنی ماجراجویی بی بازگشت ، با تور صعود به قله سبلان به آسانی و بی دقدقه تجربه صعود به سبلان زیبا را خواهید داشت .

عقاب نماد کوه سبلان

در جبهه غربی قله سبلان سنگی  به شکل عقاب ( قارتال به زبان آذری ) قرار دارد که  به نماد سبلان بدل گشته است . این سنگ به گونه ای قرار گرفته که انگار عقاب نشسته و سر خود را به سمت شرق چرخانده است . گویی نگهبان قله سبلان است .

جاذبه های گردشگری منطقه

سبلان یکی از 7 مقصد گردشگری ایران است . در دامنه های زیباس این کوه 110 چشمه آب گرم و سرد وجود دارد که بعضی از چشمه های آبگرم آن به مراکز آب درمانی تبدیل شده اند .

از آبگرم  قینرچه  با دمای ۸۶ درجه سانتی‌گراد ، به‌عنوان گرم‌ترین آب‌معدنی کشور و حتی در گروه گرم‌ ترین آب‌های معدنی جهان یاد می‌شود.

آبگرم قوتورسویی با درجه اسیدی 7/2 ، اسیدی ترین چشمه  است .

آبگرم گاومیش گلی با دبی 65 لیتر بر ثانیه پرآب ترین چشمه این منطقه به حساب می آید .

جوشش آب گرم از دل این کوه سرد و آرام مایه شگفتی است . اینطور به نظر می رسد که سبلان با سخاوت آب گرم را برای پذیرایی از تن خسته کوهنوردان و مسافران جاری کرده است .

چشمه آبگرم شابیل یکی دیگر از چشمه های معروف منطقه است که به مجتمع آب درمانی تبدیل شده است . این آبگرم در جاده اردبیل به مشکین شهر در جنوب لاهرود قرار دارد .

آب گرم معروف دیگراین منطقه سرعین است که هر ساله مقصد بسیاری از گردشگران می باشد

طبیعت زیبای سبلان از تنوع بالای پوشش گیاهی و جانوری برخوردار است . هوای منطقه در بیشتر مواقع سال خنک و دلپذیر است . جاذبه دیگر سبلان پیست اسکی آلوارس است که در روستای آلوارس در دامنه جنوبی سبلان در 30 کیلومتری سرعین  قرار دارد .

دریاچه آقگلی در شیروان دره و چشمه آبگرم قینرچه از دیگر نقاط تماشایی نزدیک سبلان است .

پل معلق مشکین شهر در فاصله 85 کیلومتری کوه سبلان از دیگر نقاط جالب و دیدنی منطقه است .

شما می توانید با زمان بندی درست هم از دیدنیهای طبیعی منطقه حظ کامل را ببرید و هم به موقع و طبق برنامه قله را صعود کنید همه اینها مستلزم استفاده از راهنمایی با تجربه و توانا است . تور صعود به قله سبلان با بهرهمندی از راهنمای مجرب این امکان را برای شما فراهم می کند .

تور صعود به قله سبلان و پل معلق مشکین شهر

عشایر ساکن در دامنه سبلان

معروف ترین عشایر دامنه کوه سبلان طایفه شاهسون است . شاهسون سومین طایفه بزرگ کوچ نشین ایران به شمار می آیند . شکل  خاص چادر این مردمان برای گردشگران جالب  و دیدنی است .

مسیرهای صعود

سبلان از سه مسیر اصلی صعود می شود ، در این بین یک مسیر یخچالی نیز است که توسط کوهنوردان حرفه ای مورد صعود قرار می گیرد .

مسیر جنوبی : از پیست اسکی آلوارس شروع می شود . این مسیر عمدتا پوشیده از صخره های سنگی است که صعودرا مشکل می کند ، در واقع جهت جنوبی مشکل ترین مسیر برای کوهنوردان است . فاقد جانپناه بوده و در زمستان خطر سقوط بهمن و سنگ بسیار زیاد است . تابستان بهترین زمان برای گذر از این مسیر است .

مسیر غربی : این مسیر از دریاچه قره گل شروع می شود ، از کنار یخچال حرم می گذرد و به قله منتهی می شود . پناهگاه غربی در این مسیر قرار دارد . یکی از ویژگیهای جلب این مسیر وجود عقاب سنگی است که کنار پناهگاه قرار دارد .از جمله معایب این مسیر وجود شن و ماسه در پاره ای از قسمتها است که انرژی زیادی از کوهنوردان می گیرد .

مسیر شمال شرقی : محبوب ترین مسیر صعوده به قله است . این مسیر از چشمه شابیل در 50 کیلومتری مشکین شهر و 25 کیلومتری لاهرود آغاز می شود . در ابتدای مسیر کوهنوردان می توانند با ماشین با طی کردن جاده خاکی به طول 10 کیلومتر به حسینه یا پناهگاه اول  برسند . از حسینه تا قله مسیر توسط  پرچم های فلزی مشخص شده است  به طوری که بدون نیاز به GPS می توانید قله را صعود کنید .

مسیر یخچال طبیعی شمال : همانطور که گفته شده این مسیر مختص کوهنوردان حرفه ای است . این یخچال به طول 350 تا 400 متر است و برای صعود باید مجهز به لوازم و تجهیزات کوهنوردی باشید . این مسیر از طریق جاده ای که به حسینه و مسیر شمال شرقی می رسد  قابل دسترس است .

توجه به راهنماییهای لیدر گروه می تواند از بسیار ی حوادث جلوگیری کند . انتخاب مسیر صعود با توجه به توانایی و آمادگی جسمی افراد گروه مهمترین وظیفه راهنما می باشد . تور صعود به قله دماوند با داشتن سالها تجربه ارزشمند در صعود به قله سبلان در این مهم به درستی انجام وظیقه خواهد کر د.

یخچالهای سبلان

سبلان دارای 5 یخچال طبیعی است  که 2 یخچال در دامنه قله سلطان و دوتای دیگر در کوه کسری و دیگری در هرم داغ قرار دارد .

اگر علاقه مند به یخ نوردی هستید با کمک و راهنمایی  کارشناس فنی تور صعود به قله سبلان می توانید از تجهیزات لازم برای این نوع صعود آگاه شوید .

بهترین فصل صعود

بهترین زمان برای صعود به قله سبلان تابستان است . یعنی از اواسط خرداد ماه تا اواسط شهریور . در این بازه زمانی معمولا شرایط جوی منطقه پایدار است و دما در شب در کمترین حالت ممکن ، منفی 10 درجه و در روز به صفر درجه سانتی گراد می رسد .

قبل از صعود به قله باید وضعیت آب و هوای منطقه را از طریق رسانه ها و حتی سایتهای اطلاع رسانی مورد بررسی قرار دهید . به گفته کارشناسان امروزه غافلگیری شدن کوهنوردان  با بهمن ویا برف و … در کوه اصلا قابل پذیرش نیست و اگر چنین اتفاقی رخ دهد،  بی شک حاصل بی دقتی و بی توجهی کوهنورد بوده است .

تور صعود به قله سبلان و آگاهی از فصلهای مناسب برای صعود

کارشناسان تور صعود به قله سبلان برای برنامه ریزی و تعین زمان صعود تمام مسائل را در نظر گرفته و با آگاهی کامل از شرایط منطقه صعودی بی خطر را برای شما فراهم می کنند.

گروه کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه ارزشمند درزمینه برگزاری تورهای کوهنوردی در داخل و خارج کشور و کارشناسان مجرب در زمینه تجهیزات کوهنوردی آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند . چه کوهنوردی حرفه ای باشبید یا فردی آماتور ، کارشناسان ما برای شما برنامه ای شایسته و مناسب تدارک می بینند . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید .

 

نکات مهم

مواردی که در این سفر باید با خود داشته باشید


نظرات(0 نظر)
0 از 5
0
بسیار عالی
0
خیلی خوب
0
متوسط
0
خیلی ضعیف
0
بسیار بد

خواب
مکان
خدمات
شفافیت
اتاق ها

تور هایمشابه

خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور صعود به قله سبلان (تابستان 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(1) نظر
تور صعود به قله دماوند ( تابستان 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور کمپینگ جنگل های ارسباران
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور صعود به قله کلیمانجارو
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور صعود به قله آراگاتس ارمنستان
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور اسالم به خلخال
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تابستان 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور جنگل ابر شاهرود
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور جنگل الیمستان
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور صعود به قله توچال (فروردین ماه 1402)
خراسان رضوی، مشهد
(0) نظر
تور صعود به قله علم کوه