چگونه حشرات را از محل کمپینگ خود دور نگهداریم

مقالات
چگونه حشرات را از چادر دور نگهداریم
871 بازدید
کوهگرد
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

طبیعت قلمرو حیات وحش و بخصوص حشرات Insects  است  ، پذیرفتن این حقیقت به هنگام وارد شدن به طبیعت بسیار مهم است زیرا باید به آن احترام بگذارید و بدانید که اولویت با آنها است و شما وارد محدوده زندگی آنها شده اید !

آشنایی با روشهای مختلف دفع حشرات از اطراف محل کمپینگ

بنابراین چگونه می توانید حشرات را از چادر خود دور نگه دارید؟

برای دور نگه داشتن حشرات از محل کمپینگ با کنترل بوها، استفاده از نور کم، حذف منابع غذایی و استفاده از دافع حشرات مناسب شروع کنید. شما همچنین می توانید از برخی از دافع حشرات که مبتنی بر Deet  (  دی اتیل تولوامید ، ماده فعال موجود در دفع کننده های حشرات ) هستند استفاده کنید ، البته  این کار عمدتاً پشه ها را دفع می کند.

سایر مواد شیمیایی تولید شده را می توان برای محاصره چادر برای دور نگه داشتن حشرات زمینی استفاده کرد، قبل از استفاده ، مطمئن شوید که آنها باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند .

موجودات کوچک مزاحم دور سر شما، دور غذای شما ازدحام می کنند و گاهی دوست دارند با شما در چادر کمپ بزنند! شنیدن صدای وزوز در گوش زمانی که می‌خواهید استراحت کنید، می‌تواند آزاردهنده و گاهی اوقات خطرناک نیز باشد. پشه‌ها و کنه‌ها می‌توانند بیماری‌هایی را با خود انتقال دهند ، که می‌توانند عواقبی بسیار دورتر از خراب کردن سفر شما داشته باشند.

 

با این حال، حشرات ، بخشی جدایی ناپذیر از دایره زندگی در طبیعت هستند. اگرچه نمی توانید همه آنها را نابود کنید، اما می توانید تمام تلاش خود را بکنید تا آنها را از حریم خصوصی و آرامش چادر خود دور نگه دارید.

 

در اطراف کمپ زباله نریزید

زباله های اطراف چادر شما می تواند به عنوان یک پایگاه خانگی یا منبع غذایی برای بسیاری از حشرات عمل کند.

 

برای اطمینان از مناسب بودن مکان استقرار چادر باید از مکان هایی که مورد علاقه حشرات است دوری کنید. کنده‌های پوسیده، آب ساکن و تیرچراغ از بدترین مکان‌هایی هستند که می‌توانید در نزدیکی آن کمپ بزنید. همه این موارد دقیقاً همان چیزی را ارائه می دهند که حشرات برای تجمع  نیاز دارند.

 

چادر خود را دور از آب نگه دارید

با این حال، کمپینگ در کنار دریاچه ها جذابیت خود را دارد، و تیرهای چراغ  مسیر رفت و آمد شما را روشن می کنند . حفظ فاصله معقول از دریاچه شروع خوبی است. همچنین مهم است که از هر گودال آب فاصله بگیرید . حشرات مانند پشه ها عاشق آب هستند، سطح آب مکان مناسبی برای تجمع حشرات می باشد .

روشهای مختلف دفع حشرات از محل چادر و کمپینگ

اجابت مزاج را دور از چادر انجام دهید

بوی حاصل از پوسیدگی گیاهان در داخل آب گودالها و دریاچه ها حشرات را به سمت آنها جذب می کنند ، این دلیل مشابهی است برای اینکه چرا آنها مجذوب بوی تعفن توالت های عمومی موجود در جنگل می‌شوند. این بو به آنها سیگنال می دهد که چیزی پوسیده و مرطوب است و در نتیجه مکانی ایده آل برای تخم گذاری است .

 

استفاده از توالت های قابل حمل یا امکانات کمپینگ بهترین گزینه برای شماست، اما اگر مجبور به بیرون رفتن در طبیعت هستید، مطمئن شوید که فاصله خوبی با کمپ دارد.

 

چراغ ها را خاموش نگه دارید

حتی اگر چادر شما خشک و عاری از هرگونه رطوبت باشد ، حشرات نور بیش از حدی را که در تاریکی از چادر شما منتشر می شود را بعنوان کارت دعوت می بینند ! حشرات  دقیقاً مانند ما هستند که به نقشه راه نیاز دارند.

جهت یابی سرشتی آنها  به ماه یا خورشید به عنوان معیار متکی است. متأسفانه، وقتی آنها یک لامپ LED سفید روشن می بینند، نمی توانند تفاوت را تشخیص دهند و آن را شمال واقعی می دانند.

 

نور مصنوعی دعوت کننده است، و اگر در چادر شما باشد، این احتمال وجود دارد که این آفات کوچک به هر طریقی راه خود را پیدا کنند. سعی کنید زمانی که کاملا ضروری نیست آن را کم، کم نور یا خاموش نگه دارید. اگر زمان استراحت و خواندن کتاب است، قبل از اینکه چادر خود را روشن کنید، زیپ آن را کاملا ببندید.

 

در مورد نور در کمپینگ، آتش بهترین گزینه برای شماست. دود ناشی از یک آتش مناسب برای همه انواع حشرات، از پشه گرفته تا عنکبوت، بازدارنده خواهد بود.

 

عنکبوت ها زمین تاریک، مرطوب و خنک را دوست دارند. پشه‌ها می‌دانند که هر جا دود است، آتش هم وجود دارد و می‌توانند منتظر مرگ فوری باشند. ذاتاً هیچ موجود زنده ای نمی خواهد مستقیماً به سمت مرگ خود قدم بگذارد.

اما آتش فقط می تواند در نزدیکی چادر شما باشد، و قطعاً نه در داخل آن .  بسته نگهداشتن در چادر شروعی خوبی برای دفع حشرات است .

 

پنجره توری دار در چادر

اگر چادر شما پنجره توری  دارد، حتی اگر حرات بتوانند نور داخل را ببینند، پرده توری  از شما در برابر آنها محافظت می کند. برای برخی از مناطق به خصوص مکانهای خطرناک، خرید پشه بند ممکن است به نفع شما باشد.

 

بوها را به حداقل برسانید

اولا، حشرات جذب رایحه‌ها می‌شوند و یکی از موارد مورد علاقه آنها بوی عرق انسان است . برخی ادعا می‌کنند که گروه‌های خونی خاصی وجود دارد که آنها را جذب می کند ، اما هر مقدار عرق ممکن است زنگ خبری  را برای همه حشرات اطراف ارسال کند.

استفاده از مواد طبیعی برای دفع حشرات

سعی نکنید رایحه خود را با عطر بپوشانید. این فقط حشرات بیشتری را به بوی شیرین دعوت می کند. بهترین کار این است که کنار آتش بنشینید و در معرض دود قرار بگیرید . دومین بهترین راه این است که تا حد امکان بهداشت را رعایت کنید .

 

اما عرق شما فقط روی پوست شما نمی ماند، بلکه به لباس شما نیز نفوذ می کند. حشرات متوجه این موضوع می‌شوند و آن جوراب‌های بدبو که به مدت 6 ساعت در آن پیاده روی کرده‌اید، اکنون محل پرورش بسیار جذابی هستند.

 

جوراب و لباس های کثیف خود را داخل یک زیپ لاک قرار دهید به این ترتیب از انتشار بوی آنها جلوگیری کرده و مانع جذب حشرات می شوید .

 

استفاده از رایحه هایی که دافع حشرات هستند

خبر خوب این است که رایحه‌های زیادی وجود دارد که حشرات آن‌ها را دوست ندارند و می‌توانند هنگام کمپینگ خیال شما را راحت کنند. سیترونلا یکی از انواع دفع کننده های پشه است.

 

این روغن از یک گیاه بدست می آید ، در بازار به صورت شمع و یا اسپری قابل دسترس است. چند قطره از این روغن  در کیسه خواب شما به دور نگه داشتن آنها کمک می کند. سوزاندن سیترونلا می تواند مفید باشد، هنگام استفاده از شمع مراقب باشید که چادر خود را به آتش نکشید !

اگر می خواهید محافظت خود را یک درجه بالاتر ببرید، می توانید این رایحه ها را روی پوست خود بمالید. اگرچه سیترونلا ممکن است تحریک کننده باشد، اما گیاهان قوی و محافظ دیگری نیز برای استفاده وجود دارد.

اسطوخودوس یک رایحه محبوب است زیرا رایحه آن عموماً مورد پسند انسان ها و نفرت حشرات است. بیشتر عطرهای استخراج شده از گیاهان  فقط به جذب حشرات کمک می کنند، مانند رایحه گل رز، اما اسطوخودوس متحد شما در دفع آنها خواهد بود.

 

نعناع یکی دیگر از دفع کننده های قوی است. مورچه ها، سوسک ها، مگس ها و پروانه ها همگی از نعناع بیزارند. ریحه این گیاه  بسیار قوی است و ممکن است برخی از مردم چندان به آن علاقه نداشته باشند .

 

چوب سدر، نعناع هندی و اکالیپتوس جایگزین هایی برای نعناع فلفلی برای دور نگه داشتن حشرات از چادر شما هستند. همه این‌ها را می‌توان در روغن‌های معطر یافت، که در کنار دفع حشرات به شما آرامش نیز می دهند .

 

اگر از آن دسته ای نیستید که کیسه خواب خود را خوشبو می کنند، نترسید. حشرات با بوی سیر و پیاز دفع می شوند. آویزان کردن تعدادی از آنها درب چادر می تواند محافظ قدرتمندی در برابر ورود  حشرات  باشد.

 

غذاها و نوشیدنی ها را بسته نگه دارید

دور نگه داشتن غذا و نوشیدنی از چادر و بسته نگه داشتن آن می تواند به دفع بسیاری از حشرات کمک کند. میوه ها می توانند یکی از جاذبه های اصلی حشرات باشند. این میوه ها  قبل از اینکه به سوپرمارکت محلی شما برسند، از مزرعه یعنی محل زندگی حشرات برداشت شده اند . حشرات بوی و طعم آنها را می شناسند و تمایل دارند که دور آنها جمع شوند .

 

به طور مشابه، این برای آب نبات و شیرینی نیز صدق می کند. همانطور که قبلا اشاره کردیم ،بوها باعث جذب حشرات می شوند زیرا فکر می کنند این غذای مورد نظرشان است. اگر می خواهید شیرینی ها را در چادر خود نگه دارید، همه آن را محکم بپوشانید.

 

حشرات علاوه بر شیرینی میوه و آبنبات ، به سمت نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه نیز جذب می شوند. قندی که ذاتاً در آبجو و نوشابه وجود دارد حشرات را جذب می کند . اگر برای سفرتان نوشیدنی مانند نوشابه می‌آورید، قوطی‌های مصرف شده را در اطراف چادر رها نکنید ، این چند قطره آخر آهنربایی برای انواع حشرات گرسنه خواهد بود.

 

خاکستر

خاکستر یک عامل بازدارنده طبیعی برای حشرات است. خاکستر به معنای واقعی کلمه آنها را خشک می کند. اگر خاکستر باقی مانده از کمپینگ قبلی باقی مانده است، آنها را جمع آوری کنید و در زیر چادر خود و اطراف بیرون چادر پخش کنید.

 

اگر خاکستر در دسترس نیست، پس از آتش زدن مقداری از آن را جمع آوری کنید و آنها را در اطراف چادر پخش کنید. فقط مطمئن باشید که هیچ  زغال  داغی در خاکستر وجود ندارد. این کار در واقع بیشتر حشرات زمینی را از چادر شما دور می کند.

 

برای استفاده از رایحه ها بهتر است امتحان کنید بینید کدام رایحه برای شما مناسب تر است. در پایان، نکته مهم این است که بهداشت را در نظر داشته باشید. اطمینان از تمیز و مرتب بودن همه چیز می تواند نتایج قدرتمندی در برابر کنترل و دفع حشرات به شما بدهد.

استفاده از رایحه های مختلف برای دفع حشرات به هنگام چادر زدن در طبیعت

دانستن اینکه حشرات چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند به شما این فرصت را می دهد که یک قدم جلوتر بمانید و آنها را از چادر خود دور کنید.

 

گره کوهنوردی و طبیعت گردی کوه گرد با داشتن سالها تجربه در زمینه برگذاری تورهای کوهنوردی و طبیعت گردی در داخل و خارج کشور و همکاری با لیدرهای با تجربه و کارشناسان حرفه ای در زمینه ابزارهای کوهنوردی و طبیعت گردی آماده پاسخ گویی به شما عزیران است.

با مشورت و راهنمایی کارشناس مجموعه ما می توانید از مراکز معتبر و قابل اعتماد تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری کرده و از کیفیت و اصالت آنها مطمئن باشید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناس ما تماس حاصل فرمایید.

مقالاتمرتبط

تور هایکوهگرد

خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کلیمانجارو
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور جنگل ابر شاهرود
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آرارات ترکیه (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله آراگاتس ارمنستان
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله کازبک گرجستان (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله سبلان (تیر 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کمپینگ جنگل های ارسباران
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور اسالم به خلخال
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله دماوند ( خرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله البروس روسیه (مرداد 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور صعود به قله علم کوه (تیرماه 1403)
خراسان رضوی، مشهد
(35) نظر
تور کویر ابوزیدآباد
نظرات (0 نظر)